Spisovatel Martin Vopěnka, Jan Potměšil a Jiří Lábus pustili novou knihu mezi čtenáře. (Zdroj: Herminapress.cz ) 3x FOTO

Jiří Lábus si nebere servítky: Na křtu nové knihy se pořádně rozčílil! Co ho štve?

Se svými názory se netají, ať se někomu líbí, nebo ne. Dokáže pochválit, ale na druhou stranu, pokud se mu něco nezamlouvá, servítky si rozhodně nebere. Herec Jiří Lábus (65) prostě říká nahlas to, co si myslí a za čím si stojí.

V knihkupectví v centru Prahy přečetl dvě ukázky z nové knihy spisovatele Martina Vopěnky Nová planeta. Jde o román o zradě, lásce a civilizaci plný fantazie a naděje, který vypráví příběh z daleké budoucnosti.

„Je to skvělá knížka. Nechci dělat reklamu, ale čtu ji jedním dechem. Ač má více než šest set stránek a je tedy mimořádně objemná, tak stejně objemná a objevná je myšlenkami. Rozhodně to není jen dobrodružná četba, ale má v sobě i něco navíc. Myslím si, že určitě má co dát čtenářům,“ řekl Lábus s tím, že současná doba přeje mnohem více zábavě na internetu a hrám v mobilu než četbě knih.

„Já říkám, že jen blb nečte. Jsem už naštěstí starej, takže se nedožiju toho, kam dospěje tahle hrající společnost. A jsem tomu rád. Když jsem byl kluk, tak čtení knížek bylo mou radostí, zábavou a poučením. To teď bohužel vymizelo,“ dodal Jiří Lábus za souhlasu průvodce křtu Jana Potměšila (49). 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

21. 10. 2015 08:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.