(Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Jiří Macháček utíká přes hranice. Začalo jarní natáčení Trojanova filmu Toman

V pátek začalo ve vojenském prostoru Brdy naplno natáčení historického dramatu TOMAN režiséra a producenta Ondřeje Trojana. Po třídenní podzimní předtáčce čeká teď na filmaře jarní část natáčení, které bude pokračovat i v létě a na podzim. Premiéra je plánovaná na jaro 2018.

"Jde nám o pravdivé zmapování životní etapy tajemné a velmi vlivné osoby komunistického rozvědčíka Zdeňka Tomana v období od konce druhé světové války až po komunistický převrat v roce 1948 na pozadí historických událostí a osob, které tyto události formovaly,“ říká režisér a producent filmu Ondřej Trojan.

Zdeněk Toman, šéf Československé zahraniční rozvědky v letech 1945-48, šmelinář, podvodník a bezskrupulózní manipulátor s osudy mnoha lidí i z nejvyšších politických pater Československa a zahraničí. Stal se prvním vězněným vysokým komunistickým pohlavárem, který věděl příliš mnoho, a snad právě proto se mu podařilo celkem pohodlně uprchnout z vězení a dostat se do americké zóny v Německu.

A právě Tomanův útěk přes hranice byl prvním obrazem, který v pátek brzy ráno celé natáčení odstartoval. Od svítání do tmy, ve 3 stupních, větru a dešti stihl štáb celý nabitý program včetně davových scén se židovskými uprchlíky.

V dalších dnech se štáb přesune například do barrandovských ateliérů, bohnické léčebny, točit se bude v centru Prahy i na Praze 6 nebo 7.

Ve filmu hraje: Jiří Macháček, Kateřina Winterová, Kristýna Boková, Stanislav Majer, Marek taclák, Roman Luknár, Táňa Pauhofová, Jaromír Dulava, Jiří Dvořák, Martin Finger, Radek Holub, Ondřej Malý, Marián Mitaš, Jaroslav Plesl, Miroslav Táborský, Ady Hajdu, Václav Neužil, Pavel Liška, Halka Třešňáková, Lucia Šoralová a další. 

Premiéra je plánovaná na jaro 2018. 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

12. 4. 2017 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.