Herec Jiří Schmitzer se nechal dlouho přemlouvat k roli ve filmu Padesátka. (Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Jiří Schmitzer si zoufá: Hraju samé záporáky, příště chci hrát koktavého popletu!

Filmový debut Vojty Kotka coby režiséra, dlouho očekávaná Padesátka, má za sebou premiéru v Lucerně. Už v Karlových Varech se tvůrci filmu nechali slyšet, že nejtěžší bylo získat pro film legendu českého filmu, Jiřího Schmitzera. Ten také původně ohlásil konec své kariéry a hovořil tehdy o únavě a zhnusení. Zdá se však, že mladý kolektiv nadšených tvůrců mu vliv novou energii do žil. Schmitzer dorazil na premiéru s manželkou a s dcerou Kristýnou a vypadal v dobré náladě!

„Hraju tam takového myslivce. Takového dost magora. Hraje se mi to docela dobře,“ nechal se Schmitzer slyšet. „Ale vzhledem k tomu, že už je jich dost, tak bych si možná příště rád střihnul takového koktavého popletu,“ vyslovil po premiéře Schmitzer své přání. S Vojtou Kotkem coby režisérem se mu prý točilo dobře, avizovaný konec kariéry se tedy zřejmě nekoná! „S Vojtou Kotkem se mi natáčelo velmi dobře. Vyjadřuje se úsporně a přesně,“ říká herec.

Manželka s dcerou byly po projekci Padesátky lehce na vážkách, co si mají o novém filmu vlastně myslet. „Jsme z toho upřímně řečeno trochu rozpačité. Sprostá slova nám nevadila, to vůbec ne! Ono to vlastně bylo hrozně dojemné,“ zamýšlela se Schmitzerova dcera Kristýna, maminka její slova jen stvrzovala. Tatínek prý skutečně váhal, zda roli v novém filmu vzít.

„Je pravda, že tvůrcům filmu dalo dost velkou práci si jej pro ten film získat. V rámci možností byl ale s natáčením spokojený. Byla tam skvělá výkonná producentka, ta byla alfa a omega celého týmu,“ vysvětluje Kristýna. Obě ženy Schmitzerova života ale také souhlasí, že rolí záporáků už bylo dost a tatínkovi by pěkná kladná role prospěla. 

„Poslední dobou se mu ty role moc nemění. Většinou dostává záporáky. Ale já na tom nevidím nic špatného. Naopak, když dostane takhle zápornou roli, ukáže víc z toho, co v sobě má. Je to jedině dobře. Bohužel to na něj pak vrhá to, že lidi ho vnímají negativně,“ dodává Schmitzerova dcera.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

18. 12. 2015 11:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.