Jiří Suchý (Zdroj: Herminapress.cz ) 17x FOTO

Jiří Suchý: Čestný občan prostě musí být čestný

Do Brožíkovy síně Staroměstské radnice ho přišla podpořit jeho početná rodina a samozřejmě i letitá kolegyně a kamarádka Jitka Molavcová. Herec, textař, spisovatel a principál Divadla Semafor zde totiž obdržel z rukou primátorky Adriany Krnáčové čestné občanství hlavního města a stříbrnou medaili.

„Je to pro mne veliká čest a vážím si toho. Jsem už čestným občanem Prahy 6 a teď tedy i celé Prahy. Být čestným občanem hlavního města zavazuje nejen k tomu být čestný, ale i k další práci. A na tu si nemohu stěžovat. 27. října bude mít u nás v Semaforu premiéru hudební komedie Skleněné prkno. Ale pozor není to absolutní novinka, protože tohle představení mě zakázali hrát v sedmdesátých letech a já jsem ho teď inovoval a vracím na scénu,“ prozradil Jiří Suchý.

Dalším čestným občanem a držitelem stříbrné medaile se stal i dramatik, spisovatel, scénárista, herec Zdeněk Svěrák.

„Já jsem se snažil být celoživotně čestným člověkem a teď to mám i černé na bílém. A i pro mě je samozřejmě tohle ocenění ctí. Ani já nemíním usínat na vavřínech a v současné době pracujeme na filmu Po strništi bos, který by měl mít premiéru někdy v létě příštího roku. Na to se těším. Zatím nemám čas na nic jiného, ale chtěl bych perspektivně napsat ještě jednu knížku, takovou povídkovou,“ uvedl Zdeněk Svěrák. Z

míněnou dvojici známých osobností doplnili dirigent Jiří Bělohlávek a spisovatel Ivan Klíma, kteří převzali rovněž čestná občanství Prahy a stříbrné medaile a Cenu hlavního města Prahy na závěr slavnostní akce předala Adriana Krnáčová herci Janu Potměšilovi.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

23. 9. 2016 12:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.