Jiří Suchý (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Jiří Suchý má vybrané dárky ke svým narozeninám: 3CD Kdykoliv, kdekoliv a narozeninový koncert Znám ještě starší lidi

V říjnu letošního roku oslaví básník, textař, skladatel, spisovatel, zpěvák, herec, hudebník, grafik, režisér a tvůrce divadla Semafor Jiří Suchý své 85. narozeniny. Supraphon k této příležitosti vydává v prestižní 3CD edici Zlatá kolekce pod názvem Jiří Suchý - Kdykoliv, kdekoliv výběr nahrávek z jeho písňové tvorby od šedesátých let až do současnosti. První disk by se dal nazvat „Zlatá šedesátá léta“, druhé CD obsahuje výběr písniček ze 70. a 80. let, kdy byl Suchý komunistickým režimem zakazován. Třetí CD je reprezentativním výběrem z nahrávek, které vznikaly po roce 1990 až do letošního roku a převážně zaznamenávají spolupráci Jiřího Suchého s tvůrci mimo divadlo Semafor.

V rozsáhlém bookletu 3CD Jiří Suchý - Kdykoliv, kdekoliv/ Zlatá kolekce jsou vedle řady fotografií a zevrubného komentáře tvůrce sestavy Lukáše Berného i osobní vyznání Michala Prokopa, Milana Lasici a také slova od spolupracovnice Jiřímu Suchému nejbližší Jitky Molavcové, která napsala:

 „Až bude ON za 15 let slavit stovku, mně bude kousek přes osmdesát. On bude mít na hlavě slamák a já, pokud budu, si vyčešu vlasy tak, jak si je splétala slečna Žofie Melicharová. Lidé budou dojatí, já mu budu na jevišti vyznávat lásku a vařit knedlíky s vajíčkem a on mne bude peskovat v duchu stále vděčně přijímané charakteristiky pana Jonáše. I po více než šedesáti letech spolupráce se budeme těšit na bonusy před oponou. Hlediště bude plné prošedivělých pravnuků už nežijících původních semaforských diváků. On mi před vstupem na forbínu šeptne, že právě dopsal novou hru a že zítra ráno se začne zkoušet, a že tam budu mít i písničku. Mírně zblednu, ale šminky to neprozradí… Zasketujeme si Ódu na radost a skončíme známými dvěma tóny z Beethovenovy Osudové…. Těším se na to!“ 

3CD Jiří Suchý - Kdykoliv, kdekoliv/ Zlatá kolekce vychází u Supraphonu v pátek 16. září 2016. Křest se uskuteční 30. září v divadle Semafor v rámci prvního ze tří po sobě jdoucích slavnostních setkání, které Jiří Suchý nazval Znám ještě starší lidi…. Koncert bude obsahovat i premiéru dokumentárního filmu Jiří Suchý: Moje souboje a boje, jenž vznikl v produkci neziskové organizace Zámek Liteň, z.s. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

14. 9. 2016 18:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.