Jiří Suchý zahájil výstavu více než stovky obrazů a obrázků legendární dvojice Jiří Suchý – Jiří Šlitr. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Jiří Suchý: Moje obrazy? Berte je jen jako doklad, že jsem šikovnej

Je to skoro k nevíře, co Jiří Suchý ve svých skoro pětaosmdesáti letech stihne. Kromě hraní a zpívání v Divadle Semafor je i textařem, skladatelem, spisovatelem, sběratelem mincí a vojenských helem a kdoví, co zvládá ještě. A pozor, je i velice zdatným a úspěšným malířem a kreslířem.

„Na nejrůznějších vernisážích jsem nepřestával tvrdit, že svá vystavená díla nepovažuji za kdovíjaké umění a žádám návštěvníky, aby je brali jen jako doklad, že jsem šikovnej,“ nechal se slyšet Suchý na vernisáži výstavy Ohlédnutí za výtvarnou tvorbou v Galerii Hollar, kde je k vidění více než stovka obrazů a obrázků legendární dvojice Jiří Suchý – Jiří Šlitr.

Jak umělec tvrdí, Jiří Šlitr byl výtvarníkem soustavným a pohotovým, on těkavým, protože se ke kreslení a malování dostával spíše sporadicky, než pravidelně. Podle jeho kamarádů a přátel, kteří do posledního místa zaplnili galerii Jiří Suchý, jak čas plynul, zvyšoval náročnost na sebe a tedy i tvorbu a zmíněná výstava je toho dokladem. Na vernisáži nemohla chybět ani Jitka Molavcová, která si se Suchým zazpívala pár písní.

„Jsme tu i jako kulturní vložka a budeme se snažit být jako vložka opravdu kulturní,“ s tradičním humorem uvedl vystoupení Suchý.

To ovšem nebyl jediný důvod účasti Jitky Molavcové na vernisáži. Jak prozradila, vystudovala grafickou průmyslovku, takže kresby a výtvarné umění jí rozhodně není cizí a přišla mistra podpořit a omrknout vystavená díla. Ona sama se zatím výrazněji neprezentovala, ale jak zaznělo v úvodním slově předsedy Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Vladimíra Suchánka, mohla by příští výstava být nejen o dílech Suchého a Šlitra, ale i Jitky Molavcové.

„No, nevím, ale nikdy neříkej nikdy. Je pravda, že semtam něco vytvořím, spíš nějaké koláže, ale výstava? Uvidíme, nechme to otevřené,“ uvedla Molavcová. 

4. 2. 2016 14:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.