(Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Jiří Suchý s bratrem Ondřejem opět spojí síly

PRAHA – Jsou to bratři, jak se patří, plni elánu a energie a vždy s úsměvem ve tváři. Ondřeji Suchému, který je textařem moderátorem, spisovatelem a novinářem je osmašedesát, o čtrnáct let starší a asi proslulejší bráška Jiří zase zpěvák, básník, textař, dramatik a výtvarník. Oba se sešli coby hosté pravidelného pořadu Literáti z naší čtvrti v Galerii Chodník v Dejvicích.

„No, nevídáme se zase tak často, i když tenhle pojem je relativní. Vždycky, a to pravidelně se sejdeme vždy jen na Vánoce. A jinak se vídáme tak jednou za dva měsíce. Podobný společný pořad, jako je ten dnešní, je ale výjimkou. Vybrali si mne zdejší organizátoři coby prý literáta, který na „šestce“ působí, a tak jsem nechtěl odmítnout. Naopak přišel jsem rád i proto, že moderátorem téhle besedy je bárka Ondřej,“ vysvětlil Jiří Suchý.

„Já asi vidím Jiřího o něco častěji, protože za ním chodívám jednak na premiéry do Semaforu a pak do divadla zaskočím občas i jen tak, na kus řeči. Vždycky si máme co říci a o čem popovídat,“ doplnil Ondřej.

Oba pánové jsou, jak známo, zdatnými literáty. Ondřej má za sebou něco přes třicet děl a dílek, Jiří, který tvrdí, že počty ho nezajímají a tedy nic neeviduje, o několik více. Spolu ovšem bratři napsali pouze knihy dvě, ale chtějí v dohledné době znovu spojit síly a přidat třetí společné dílko. „Co by to mělo být, už je nám jasné, ale název nebo termín vydání na nás nechtějte. Jsme ještě ve fázi dohadování,“ jednohlasně dodali oba a pak už se plně věnovali početnému publiku

14. 6. 2014 03:24 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.