(Zdroj: Herminapress.cz ) 16x FOTO

Jiří Suchý: Žijeme, i když to občas není jednoduché

Diváci se bavili a i pan šéf Jiří Suchý byl spokojen. Premiéra hudební komedie o dvou dílech Slečinky a lupiči v Divadle Semafor se vydařila. Líbila se Stanislavu Zindulkovi, který si jako doprovod přivedl vnučku Adélku, spokojená byla Leona Machálková a její kamarád i Karel Vágner či Zuzana Stirská.

„Napsat tuhle komedii mi netrvalo moc dlouho. V první části jsem se opřel o naše dřívější představení, které se jmenovalo Na Poříčí dítě křičí a tam jsem vzal několik motivů, ve druhé jsem použil něco z našeho televizního kabaretu U Knoblocha, doskládal několik písniček, přidělal text a za dva měsíce bylo hotovo,“ informoval autor díla, herec, zpěvák a režisér v jedné osobě Jiří Suchý.

Jak uvedl, Semafor každoročně zařazuje do repertoáru dvě až tři premiéry. „Jelikož nejsme bohaté divadlo, řadu věcí si děláme sami. Já hraji, režíruji, skládám. Zanedlouho vyjdeme s další premiérou. Přeložil jsem nově songy z Žebrácké opery, což mě dalo dost zabrat. Bude to takový galakoncert, kterým budu chtít spasit tohle divadlo, protože jsme v těžkém ekonomickém útlumu. Když máme vyprodáno, tak měsíčně vyděláme sedmset tisíc, ale provoz divadla stojí milion tři sta tisíc. Něco nám přispěje magistrát a tak žijeme, pracujeme a vždycky se z problémů nějak vylížeme. Doufám, že tomu i přes tyhle problémy bude i nadále a Semafor tady zůstane ještě mnoho let,“ dodal po premiéře Jiří Suchý.

28. 3. 2015 09:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.