Jiří Langmajer (Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

Jiřímu Langmajerovi se v muzikálech líbí. Po Mamma Mia! si střihne i Ať žijí duchové

Kolotoč zkoušek začal. Včera se sešli protagonisté chystaného pohádkového muzikálu napsaného na motivy slavného filmu, Ať žijí duchové na první čtené zkoušce ve zkušebně Hudebního divadla Karlín. Za dohledu režiséra Antonína Procházky pronikali do tajů zmíněného díla.

„Film jsem viděla kdysi dávno, když jsem byla malá holka. Teď jsem se na něj nekoukala, abych nebyla ovlivněná. Leontýnku, hlavní ženskou roli, alternuji ještě s Hankou Holišovou a Ivanou Korolovou a všechny tři se moc těšíme. Je tam řada známých a pěkných písniček, takže si určitě i zkoušky budeme užívat,“ uvedla Petra Vraspírová (28), která se na jevišti potká i se svým partnerem Romanem Vojtkem (43). „No, tak to úplně není. Hrajeme spolu i v muzikálu Mamma Mia!, teď i v tomhle chystaném, ale ani v jednom se moc na jevišti nesetkáme. A vlastně se málo vídáme i doma, protože oba jsme hodně pracovně vytíženi, takže těch společných chvil není zase tolik. Ale je fajn, že oba máme stejnou profesi, když někdy čas vychytáme, máme se, kromě jiného, o čem bavit a radit,“ dodala Petra Vraspírová.

Miluška Bittnerová (38), Dana Batulková (57) a Adéla Gondíková (42) se podělí o roli učitelky. „Jsme klasické učitelky, které všechno vědí a znají, samozřejmě jsou děsně chytré a navíc, oproti těm pravým dámám učitelkám, i dost protivné. A to nám jde všem třem dobře. Musíme se ovšem do té role vžít, protože normálně jsme holky milé a příjemné,“ s úsměvem vysvětlila Adéla Gondíková, která rovněž hraje v muzikálu se svým partnerem Jiřím Langmajerem. Ten má na „starosti“ roli Mistra, stejně jako již zmíněný Roman Vojtek.

Rytíře Brtníka z Brtníku alternují Vladimír Kratina s Jaromírem Dulavou, vedoucího samoobsluhy Jiří Korn a Václav Kopta, ředitele školy Michal Suchánek a David Suchařípa atd. atd. Premiéra rodinného muzikálu Ať žijí duchové je na programu 22. dubna v Kongresovém centru.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

2. 3. 2016 09:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.