(Zdroj: Herminapress.cz ) 14x FOTO

Jiřina Bohdalová neměla v životě štěstí na mužský. Ale s tímhle to tahne už 40 let!

Kdo jiný, než herečka Jiřina Bohdalová a spisovatel Jiří Kincl, by měl pogratulovat roztomilé zelené postavičce vodníka Rákosníčka k jeho 40. narozeninám. Nezaměnitelný hlas Jiřiny Bohdalové i nyní provázel narozeninovou oslavu v novém prostoru Supraphon Musicpoint na Jungmanově náměstí. 

„Ten hlas už není takový. Právě na takových pajdulácích, jako je Rákosníček, Křemílek a Vochomůrka, jsem si ho zničila,“ poznamenala se Bohdalová a spustila legendární znělku Pohádek o Rákosníčkovi. „To je začátek, ten se opakuje. To si pamatuji do dneška. Horší to bylo, když jsem Rákosníčka namlouvala. Seděla jsem v prosklené kukani a abych ten zvuk ze sebe vyloudila, dělala jsem šílené xichty. Hrozně jsem se styděla, proto jsem se zakrývala rukama, aby na mne nebylo vidět. Je škoda, že mě při tom někdo nenafotil. Kdyby tenkrát byly bulváry, to by bylo pro ně sousto. A já bych to ale asi přestala dělat,“ smála se herečka a dodala, „Rákosníček byla láska na první pohled. Ztepilý, hezký chlap a na hlavě sedm vlasů. Jak je vidět, tak tak láska trvá do dneška a na rozdíl od mých partnerů, mi to s ním vydrželo.“

Jiřina Bohdalová, Jiří Kincl a dcery ilustrátora Zdeňka Smetany převzali Jubilejní platinovou desku a rukou společnou pokřtili 3CD s názvem Pohádkoví kamarádi ilustrátora Zdeňka Smetany. 

Oslavu 40. narozenin vodníka Rákosníčka moderoval herec Václav Jílek.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

10. 11. 2016 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.