Libuše Švormová, Jiřina Bohdalová, Jan Hrušínský (Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

Jiřina Bohdalová slaví, kudy chodí. Tentokrát to bylo na Jezerce!

Až za pár dnů, přesněji třetího května, jí bude pětaosmdesát, ale oslavy jubilea si užívá už teď. Nedávno jí jeden dárek dal režisér a scénárista Zdeněk Zelenka, který pro ni napsal hlavní roli a také s ní natočil film Každý milion dobrý a včera se Jiřina Bohdalová dočkala i benefičního představení v Divadle Na Jezerce v komedii Paní plukovníková.

„Tak to je pro mě hodně velké překvapení a musím se přiznat, mám slzy na krajíčku. Díky moc a díky všem. Mám ráda humor a mám ráda i smích z hlediště. Je to tak, že něco já tady na jevišti dávám vám a vy mi to zase vracíte. Mám krásný pocit z takového propojení. A ještě jednou děkuji,“ s malinko pohnutým hlasem řekla Jiřina Bohdalová při děkovačce zcela zaplněnému hledišti Divadla Na Jezerce.

„Velice si vážím toho, že paní Bohdalová u nás hraje už dvanáct let. Za tu dobu vystřídala řadu skvělých a čtyři fantastické hlavní role. Tu jednu předvedla dnes a řekněte sami, nebyla k „sežrání“?,“ položil si řečnickou otázku principál Jezerky Jan Hrušínský a další bouřlivý potlesk byl zcela jasnou odpovědí. Jak uvedl, dříve bývalo zvykem u soukromých divadelních společností pořádat při významných jubileích benefice a pokud to šlo, plnila se přání oslavenců.

„Tentokrát jsme to u nás změnili, nic Jiřině Bohdalové neprozradili a za nás herce i vás diváky jí předáme šek na 30 000 korun. Ať si ho i narozeniny užije ve zdraví a pohodě,“ dodal Jan Hrušínský. Po pugétech a přáních se herecká svita přesunula do zákulisí, kde došlo i na přípitek a gratulace nejen od principála a jeho manželky, ale samozřejmě i od kolegů, s nimiž hrála v Paní plukovníkové – Jaroslava Satoranského, Libuše Švormové, Valérie Zawadské, Veroniky Jeníkové, Zdeňka Maryšky a Zdeňka Hrušky.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

26. 4. 2016 14:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.