Jiřina Bohdalová stále žádaná herečka. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Jiřina Bohdalová: Už mám věk na to, abych si mohla vybírat!

Herečka Jiřina Bohdalová (84) pracuje naplno a je na roztrhání. Přesto jak řekla, na tiskové konferenci České televize k novým hraným formátům, nebere všechno. „Mám už věk a hodně dobrých rolí za sebou, abych si mohla vybírat. Teď si ráda zahraji ve vážných věcech, ale jen v těch, které mě osloví. Proto jsem kývla na roli Ireny, energické majitelky prosperující firmy, kterou chce kvůli penězům její syn prohlásit za nesvéprávnou. To je jen v kostce. Jde o film, který je napínavý až do konce. A vůbec to není legrace, ale životní příběh, na který si někteří diváci napasují sami sebe, je současný a mnohdy drsný,“ přiblížila děj filmu režiséra a scénáristy Zdeňka Zelenky Každý milion dobrý Jiřina Bohdalová.

 Z literární předlohy spisovatelky Hany Proškové vycházejí dva detektivní filmy Případ pro lyžaře a Případ pro malíře. V obou se v hlavních rolích představí Viktor Preiss (68) a David Matásek (52).

 „Můj Vašátko je detektiv krátce před důchodem, ke kterému se případy vždy nějakou náhodou připletou, a on je vyřeší v podstatě ve svém volném čase. Nejsou to akční detektivky, kde se převracejí a létají vzduchem auta, ale taková pěkná klasika,“ říká Viktor Preiss. „Já hraji blízkého přítele Vašátka, malíře Horáce, detektiva amatéra. Jsou to příběhy tak trochu ze staré školy. Divák si může při nich užít radost z myšlení, z odhalování stop a motivů,“ doplnil David Matásek. 

Kromě zmíněných filmů představí Česká televize řadu dalších zajímavých filmů a pořadů. Na obrazovku se vrátí třeba Případy 1. oddělení s osmičkou případů natočených podle skutečných událostí, diptych Zločin v Polné připomene období hilsneriády, dvě třídílné minisérie režisérů Jana Hřebejka a Viktora Tauše nabídnou pokračování Detektivů od Nejsvětější trojice, druhou řadou se vrátí i Rozsudek. Nouze nebude ani o zábavné pořady, talkshow nebo soutěžní hru, dokumenty, vzdělávací pořady a mnoho dalších.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

10. 12. 2015 12:30 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.