(Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Jiřinu Švorcovou střídá Jiří Lábus!

PRAHA – Terminátor měl několik pokračování stejně jako třeba Smrtonosná zbraň a řada jiných hitů, teď se konečně pokračování dočká i „bomba“ československé komunistické éry, Žena za pultem. Ne sice v seriálovém provedení, ale divadelním. Milovníci starých pořádků – netěšte se. Prodavačka Anna, v díle přejmenovaná na Jiřinu, se totiž vrací ve vizionářské komedii, nebo jak jí označují tvůrci masochistické sci-fi, Žena za pultem 2: Pult osobnosti. Autorem je Petr Kolečko, režisérem David Drábek a na scéně Divadla Kalich se od premiéry 23. září budou objevovat herecké legendy, Jiří Lábus a Oldřich Kaiser.

Jak jsme zjistili o hlavní roli byl mezi oběma protagonisty docela boj. „Hádali jsme se, kdo prodavačku Jiřinu bude hrát. Jirka mi jí ale normálně vyfouknul, a to jsme na ní dělali týden konkurz. Já se snažil, seč mi síly stačily, leč osud tomu chtěl a získal jí on. Ale musím přiznat, že si v roli ženy za pultem vyloženě rochní. Je to jeho parketa,“ nechal se slyšet Kaiser.

„Je to docela fyzicky náročné představení. Hodně se převlékáme, ale strašně nás baví. Petr Kolečko přinesl text, který jsme všichni v průběhu zkoušek dolaďovali a upravovali. Něco jsme vynechali, něco přidali, předělali konec a s režisérem zdynamizovali text. No, přijďte a uvidíte sami,“ vysvětlil zkouškovou anabázi Lábus.

Jak tvrdí oba herci, Žena za pultem 2: Pult osobnosti je pohledem na určité společenské jevy, které se neustále opakují. Někteří lidé si podle nich čtyřicet let totality idealizují nebo nad spoustou lumpáren té doby mávnou rukou. A proto je dobré na ně zase upozornit. S velkou nadsázkou, humorem, ale zcela jasně. Tak, jak je tomu je v chystané divadelní novince. Prosím, kredit k fotkám uvádějte - Foto: Herminapress/Richard Kocourek

17. 9. 2014 00:39 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.