(Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Jo Nesbo. Nejprodávanější spisovatel severské krimi je v Praze a fandí Českému hokeji!

Jeden z nejprodávanějších spisovatelů současnosti, Jo Nesbo, přijel po třech letech znovu do Prahy. V knihkupectví NeoLuxor dnes představí svoji nejnovější detektivku Policie. Tamtéž ho čeká také dvouhodinová autogramiáda, která počítá až s dvěma a půl tisíci lidí.

V hotelu Kings Court dnes spisovatel zahájil tiskovou konferenci glosováním na téma Mistrovství světa v ledním hokeji a přitáhl si tak okamžitě pozornost novinářů. "Na začátek to důležité - moc fandím Českému týmu na mistrovství v hokeji. Když jsem vyrůstal, se svou rodinou jsem fandil právě Československu. Bylo to na začátku 70.let," vzpomínal Nesbo. Prahu a potažmo Českou republiku si zamiloval a coby velký milovník přírody by rád po splnění povinností vyrazit do hor. Za tři dny, které zde má strávit, by z České republiky chtěl vidět co nejvíce. Na tiskové konferenci se Nesbo setkal s hercem Hynkem Čermákem. Ten ztvárnil jeho detektiva Harryho Holea v nové audioknize, která také vyšla k novému románu Policie. Nesbo si pochvaloval, jak je Čermák drsnému detektivu podobný a Čermák jej na oplátku neváhal pozvat na pivo.

"Děkuji Hynkovi, že do té audioknihy vložil tolik práce. Navíc doopravdy vypadá jako Harry Hole. Doufám, že má fotku na obalu," smál se Nesbo.

"Harry Hole je sympaťák je panu spisovateli moc podobnej. Kdybych uměl pořádně anglicky, zeptal bych se pana autora, kam na to proboha chodí. Jestli už v životě zabil člověka, fetoval, jestli umí střílet nebo aspoň zabil kapra. Ale to probereme až třeba někdy na pivu," dodal skromně Čermák.

České novináře také zajímalo, proč nechal spisovatel na konci nejnovějšího románu Policie svého detektiva oženit. "Co víc nečekaného by se Harrymu mohlo stát, než že by jeho postava dobře skončila," překvapil se smíchem norský spisovatel. Nesboho krimi románů se prodalo 25 milionů kusů v padesáti jazycích. Brzy v češtině vyjde další kniha, Krev na sněhu.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

 

5. 5. 2015 11:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.