Josef Abrhám dorazil do Činoherního klubu, kde mimo jiné poznal svou ženu Libušku. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Josef Abrhám návrat k divadlu nechystá, zato prozradil, co je jeho vášní!

Herec Josef Abrhám (75) se po delší době objevil ve společnosti. Doprovodil svého syna Josefa (38) do Činoherního klubu, kde se představoval podzimní program kanálu ČT art.

Při té příležitosti se manžel Libušky Šafránkové (62) svěřil, že divadlo už je pro něj minulostí. "Jen občas si dopřeji něco před kamerou, ale návrat na prkna, co znamenají svět, určitě nechystám. Víte, já miluji muziku, především jazz, to je moje radost. Často si sednu k pianu a hraju si jen tak pro sebe," prozradil Abrhám a zavzpomínal na jamsession, které se tu odehrávaly po premiérách.

"Byla tu skvělá parta herců, například Pavel Landovský, Josef Somr a řada dalších. Byl to prostě parádní jazzband, vynikající sólisti, kteří dokázali hrát i dohromady. Neexistovala mezi námi závist ani rivalita. A myslím si, že to všechno, o čem jsem mluvil, tady existuje i teď," říká herec.

Abrhámův syn Josef působí jako dokumentarista, režisér a scenárista. Na tiskovce uvedl svůj dokument Magický Činoherní klub, který pod jeho režijní taktovkou mapoval padesátiletou historii známé pražské scény.

„Vždycky jsme měli k sobě hodně blízko a s manželkou jsme pyšní na sérii dokumentů, které syn natočil právě třeba pro ČT art. Za ně mu patří můj dík, je to velice dobrá práce,“ Josef Abrhám starší.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

2. 9. 2015 13:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.