(Zdroj: Herminapress.cz ) 18x FOTO

Josef Carda - Karel Heřmánek: Životní role excelentních herců v excelentní komedii

V Divadle Bez zábradlí hraje v osmi inscenacích, teď se chystá na devátou a neskrývá nadšení. Herec Josef Carda si od 26. Března, kdy bude premiéra, „střihne“ hlavní roli Normana v tragikomedii Ronalda Harwooda Garderobiér.

„Viděl jsem samozřejmě stejnojmenný film režiséra Petera Yatese z roku 1983, který mimochodem získal pět nominací na Oscara, a ten mě doslova chytnul. Nikdy jsem osobně neměl vysněné role, ale po přečtení scénáře a nazkoušení hry Garderobiér, bych byl hodně naštvaný, kdyby mě role garderobiéra Normana minula. Je opravdu skvělá, stejně jako celé představení a díky za to, že mohu být jeho součástí,“ s nadšením prozradil po včerejší generálce Carda.

Roli Madge ztvárňuje v inscenaci Dana Syslová. „Víte, po téměř padesáti letech na jevišti si teď vybírám a dělám to, co se mi líbí. Když mě zavolal Karel Heřmánek a nabídl tuhle roli, kývla jsem. Není sice velká, ale je zasazena do smutného příběhu s veselými momenty a je o lásce k divadlu v nelehké době. A to mne zaujalo,“ uvedla Dana Syslová.

Principál Divadla Bez zábradlí, režisér představení a představitel Sira, shakespearovského herce a despotického šéfa kočovné společnosti v Garderobiérovi, Karel Heřmánek, byl po generálce spokojen. „Není to jednoduché představení, ale chtěl jsem ho u nás uvést. Znám ho z DivadlaNa zábradlí a samozřejmě i z filmu a věděl jsem dobře, do čeho jdeme. Prolíná se tu smutek s úsměvy, tak jako v životě a já věřím, že se inscenace bude líbit,“ nechal se slyšet Heřmánek.

Kromě zmíněných v Garderobiérovi dále hrají Bára Kodetová, Eva Josefíková, Zdeněk Dušek, Karel Heřmánek ml. či Martin Kubačák.

20. 3. 2015 13:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.