(Zdroj: Herminapress.cz ) 14x FOTO

Josef Dvořák má Vánoce zmáknuté. Jaký našel recept na nákup dárků?

Tradičními účastníky aukcí panenek předních českých umělců a známých osobností pro UNICEF byl už posedmé v její dosavadní sedmnáctileté historii herec a hlavně komik Josef Dvořák s manželkou Jájou. A i tentokrát se jejich společné dílko s názvem Vodní havěť vydražilo za velice solidní částku 40.000 korun.

„Všechny naše výtvory, které jsme nabídli do aukce jsou z vodní říše, ať už to byli vodníci a hastrmani nebo teď kapřík a žabáci. A budeme v tomhle trendu pokračovat i nadále, protože voda je živel i život a já ji mám rád. I její obyvatele, a když navíc pomohou dobré věci, pak není důvod nic měnit,“ svěřil herec.

A jelikož byl v dobrém rozmaru nedalo nám, abychom se nezeptali, zda už prožívá předvánoční horečku, šmejdí po obchodech a nakupuje dárky. „Tak tohle mám už léta zmáknuté. Já zásadně dopředu dárky nekupuju. Má chvíle přichází třiadvacátého a čtyřiadvacátého prosince. V tyhle dny v krámech moc lidí nenajdete, i ti tvrdší už ztratili nervy a nastupuji já. Žádné mačkanice či tlačenice, téměř klídek a pohoda. Tuhle zkušenost jsem získal za minulého režimu, kdy v obchodech nic nebylo, a když už něco jo, tak se to vyprodalo nebo strčilo pod pult pro známé. A často se stávalo, že si je dotyčný objednavatel nevyzvedl a semtam jsem takhle získal skvosty. Teď už je všeho dostatek, takže podpultovky neexistují, ale klid v marketech na pozdní nákupy zůstal,“ s úsměvem prozradil svou strategii Josef. Takže dárky last moment a co Štědrý den, jak ten probíhá u Dvořáků? „No klasika. Rybí polévka, bramborový salát, kapr, koupený ne ulovený, sladkosti, stromeček, dárky. Nic revolučního, jak jsem řekl, klasika. Manželka před půlnocí vyrazí do kostela, já jsem lenoch a raději se starám, aby nevyhasl oheň, a když se vrátí, nechám si o Půlnoční vyprávět. A spokojeni jsme oba,“ dodal Josef Dvořák.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

 

 

28. 11. 2019 10:30 Autor: VSy
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.