(Zdroj: Herminapress.cz ) 13x FOTO

Josef Dvořák: O hlasu Maxipsa Fíka rozhodly cigarety

„Byla to příjemná práce a rád na ni vzpomínám. Namlouvání postaviček z Večerníčků se skvělými lidmi ze štábu prostě nemělo chybu. Občas se mi trošku zasteskne po té partě a samozřejmě třeba i po Bolkovi a Lolkovi nebo Maxipsu Fíkovi, ale život jde dál,“ nechal se slyšet na tiskové konferenci k 50 letům od odvysílání prvního Večerníčku herec Josef Dvořák.

Jak uvedl jeho dost netradičním počinem bylo namluvení oblíbeného Maxipsa Fíka. O tom, jakým hlasem bude k dětem promlouvat, ovšem nerozhodl oblíbený herec sám, ale jeho tehdejší náklonnost k nikotinu.

„To je pravda. V té době jsem děsně kouřil a musím přiznat, že mi to šlo dobře. Jednou po natáčení jiného pořadu jsem si ještě skočil na pivko a zdolal pár cigaret a ráno, kdy jsem měl jít Fíka namlouvat mi šly z pusy po té kombinaci podivné zvuky na míle vzdálené mému hlasu. Dorazil jsem do studia s tím, že se omluvím a natočíme to později. Ouha, panu režisérovi se můj podivně huhlavý zvuk zalíbil, řekl – tak to je přesně ono a točilo se. Takže suma sumárum o hlasu Maxipsa Fíka rozhodly cigarety,“ s úsměvem zavzpomínal Josef Dvořák.

Na tiskovou konferenci přišel se svým „novorozenětem“, třítýdenní lištičkou i scénárista, režisér a milovník všeho živého v přírodě Václav Chaloupek. „Zatím tenhle mrňousek nemá jméno, křest teprve chystám, ale pozor, není to budoucí „herec“ v nějakém chystanémvečerníčkovskémpříběhu. Prostě jde o kamaráda, kterého jsem nemohl nechat doma samotného,“ vysvětlil Chaloupek, který prý snad kromě hranostaje, norka pár dalších druhů zvířat měl doma všechny tvory, které česká příroda nabízí. Jak prozradil, malá lištička se sice do showbyznysu nechystá, ale připraven je Večerníček Gorilí povídání o afrických zvířatech.

 

 

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

 

16. 4. 2015 10:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.