(Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Jožo Ráž chce praštit s muzikou! Je to konec Elánů?

Poslední Open Air Tour ve své bohaté muzikantské kariéře chystá na tento rok oblíbená československá kapela Elán. K vystoupením v Mikulově 17. 6., Českých Budějovicích 30. 6. a Plzni 15. 9. byl dodatečně přidán akustický koncert v zahradách středočeského zámku Loučen. Jeho termín je 6. červenec.

„Zájem fanoušků o naši muziku je fajn. Mě osobně zpívání pro lidi bohovsky baví a věřím, že se budou bavit i oni. Už název tour Živých nás nedostanú mnohé napovídá. Kromě našich koncertů je připraven i bohatý doprovodný program a zajímavé předkapely. Já se osobně moc těším,“ nechal se slyšet Ráž.

Dlouho mu ovšem nadšení z chystaného Open Air Tour nevydrželo. Přišel s informací, která fanoušky Elánu určitě nepotěší.

„Urazili jsme dlouhou cestu, ale já moc na minulost nevzpomínám. Prostě, co bylo bylo a je pryč a žiju pro současnost a nanejvýš tak tři dny dopředu. Hrajeme už devětačtyřicet let a musím říci, že Elán má momentálně pořád Elán. Za rok oslavíme padesátiny, ke kterým chystáme řadu monstrkoncertů, už ale opravdu ne venku. A ty budou současně i rozloučením s naší činností. Tím prostě a jednoduše skončíme nebo skončím já. Kapela ještě chce sice pokračovat, já ovšem už ne,“ kategoricky uvedl Jožo Ráž.

Tak, že by opravdu Elán skončil? Třeba Olympic už končí dvacet let, a přesto jede pořád.

„Já Olympic neřeším, řeším nás a sebe. Je pravda, že jsem v kondici a cítím se dobře, ale to na mém rozhodnutí nic nezmění. Prostě já u toho po našich padesátinách nebudu,“ dodal Ráž. Docela překvapivé rozhodnutí a co na to jeho kolega a kamarád z kapely Vašo Patejdl?

„Klídek…. Mezi námi, tohle už dříve Jožo utrousil, ale já to neberu úplně vážně. Ještě na něm zapracuji. Nechme tomu čas, věřím, že ho zlomím, bylo by škoda uzavřít tuhle Elánovou kapitolu. Tak zatím opravdu klídek…“ s potutelným úsměvem prozradil Vašo. Nu, nechme se tedy překvapit, budoucnost ukáže…

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

6. 4. 2017 08:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.