Jůheláci slaví 35.narozeniny. Slavným postavičkám propůjčil svůj hlas Jiří Lábus a Ota Jirák. (Zdroj: Česká televize ) 3x FOTO

Jů a Hele už jsou dospěláci. Letos slaví 35. narozeniny

Plyšové postavičky Jů a Hele z televizního pořadu Studio Kamarád mají narozeniny. Již neuvěřitelných třicet pět let baví děti i dospělé. Poprvé se objevily na obrazovce v říjnu 1980.

Hlas postavě Jů propůjčuje od začátku vysílání herec a dabér Jiří Lábus (65), postavu Hele nejdříve mluvil Milan Neděla, kterého kvůli nemoci vystřídal Ota Jirák (66).

„Lidé Jů a Heleho podle hlasu poznávají. Třeba v samoobsluze promluvím a paní u pokladny hlas pozná. Jen neví, jestli je to Jů nebo Hele,“ vyprávěl Ota Jirák v Radiožurnálu ČRo.

Jednu loutku vodí obvykle dva loutkoherci, záleží na náročnosti scénky. Jů a Hele se navzájem oslovují ve třetí osobě, jsou totiž „neutra“ a to proto, aby byly postavy stejně blízké pro chlapečky a holčičky. Jiří Lábus i Ota Jirák se přiznali, že za třicet pět let neměli chuť s „Jůheláky“ skončit.

,,Vychovalo to několik generací, tak proč končit," shodují se oba herci, jen si přejí, aby jim hlasy a těla ještě dlouho vydržely.

 Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

6. 1. 2016 16:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.