Modelka Simona Krainová založila nadaci Antonika, která bude pomáhat seniorům (Zdroj: Herminapress.cz ) 3x FOTO

K Táně Kuchařové a Veronice Procházkové se přidala další modelka: Simona Krainová pomáhá seniorům

Nově vzniklá Nadace Antonika modelky Simony Krainové (43) se zaměřuje na čtyři základní oblasti pomoci seniorům: pro domovy seniorů získávat modernější vybavení a zlepšovat podmínky bydlení v nich, zároveň jim přispívat na zdravotní pomůcky. Nadace chce pomáhat i jednotlivcům a v neposlední řadě podporovat aktivity, které starší generaci přinášejí radost do života.

„O nadaci jsem uvažovala již dlouho a stáIe jsem přemýšlela, jakým směrem pomoci se vydat. Nakonec přirozeně vyplynula právě tato cesta. Stáří se týká každého z nás, ale zároveň je vnímáno velmi negativně _ všichni chceme žít dlouho, ale nikdo nechce být starý. Přitom si myslím, že stejně jako k ostatním etapám lidského života, i ke stáří patří radost,'' říká Simona Krainová, patronka Nadace Antonika, na tiskové konferenci k uvedení nadace.

Své jméno nadace dostala po sv. Antonínovi, který je mimo jiné patronem starých lidí, rodiny a všech, kteří se ocitli v nouzi. 

„Propojení starší generace s mladou, sdílení zkušeností, oboustranný respekt i společná zábava, to všechno je podle mě velmi důležité. Vždyť staří lidé jsou často mladé duše, které mají staré jen tělo,'' uzavírá Simona Krainová.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

26. 2. 2016 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.