You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Podívejte se na nový videoklip skupiny Wohnout k písničce Vltavo. (Zdroj: YouTube ) VIDEO

Kapela Wohnout vypustila klip k písni Vltavo a chystá se na dvojkoncert v Praze

Kapela Wohnout je známá svou soběstačností. Když je čas a chuť, její členové napíší knihu, nakreslí obal desky či se rovnou vrhnou do režie klipu.

Také videoklip ke skladbě Vltavo z alba Laskonky a kremrole pochází z vlastní dílny hudební skupiny. Za počítač usedl kytarista Jan Homola (39) a naučil se animovat. Klip vznikal z větší části na notebooku cestou na koncerty.

„Písnička Vltavo je naším odkazem na Vltavu Bedřicha Smetany, dokonce jsme si v jedné její části půjčili a upravili Smetanovu melodii. Tak jako legendární český skladatel zhudebnil malebnost téhle krásné řeky, my jsme naopak vypíchli její nebezpečnou stránku, tedy schopnost spláchnout vše, co jí stojí v cestě,“ komentují námět songu Wohnouti.

Bedřich Smetana (1824–1884) z obrazu nevěřícně zírá na zprávy v televizi, kde povodně komentuje moderátorka Emma Smetana (27), když tu se navzájem zahlédnou. Ona na obrazovce, on na obraze. Ve vteřině jsou do sebe zamilovaní! Tak Smetana a Smetana vytvoří dokonalý pár, který ani běsnící voda za okny nerozdělí.

„Ty necelé čtyři minuty 3D animace mi zabrali šest měsíců práce, a to včetně scénáře, storyboardu, výtvarného návrhu, rozhejbání postaviček a střihu. Děsně mě to bavilo!“ tvrdí Honza Homola.

Wohnouti jsou aktuálně na společném turné s Vypsanou Fixou, samostatně však odehrají dva koncerty v pražském klubu Retro Music Hall, a to 30. listopadu a 1. prosince.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

20. 11. 2015 17:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.