Mistr Karel Gott má nové album. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Karel Gott pokřtil svůj jedinečný komplet duetů, který vyšel poprvé v boxu 5CD

Osmadevadesát nahrávek s dvaasedmdesáti pěveckými kolegy a kolegyněmi obsahuje 5CD Karla Gotta (76) nazvané Duety. Písně jsou prezentovány v devíti jazycích, nahrávky vznikaly v letech 1962 až 2015.

„Přiznám se, že sám jsem překvapen, co jsme za těch mých prvních třiapadesát let natočili. A uvidím, co připravím za těch dalších, budoucích padesát roků. Zpěváci říkají, že každá jejich nová deska je tou nejlepší, já ale tvrdím, že tenhle můj komplet duetů je, pro mě osobně, tím nejprestižnějším,“ řekl na křtu Mistr Gott.

Na kompilaci jsou duety s Evou Pilarovou, Bárou Basikovou, Lucií Bílou, Martou Kubišovou, Peterem Dvorským, Helenou Vondráčkovou, Karlem Černochem, Petrem Mukem či operními sopranistkami Evou Urbanovou a Paulettou de Vaughn, která byla i jednou z kmoter alba.

„Nechybí tam písnička Bejvávalo dobře, kterou jsme si zazpívali s Lubomírem Lipským. Strašně moc jsem mu chtěl tohle album osobně předat. Bohužel, je mi moc líto, že to nevyšlo,“ doplnil Karel Gott.

Nové jsou dvě skladby. Ta se zpívajícím kytaristou Alfrédem Bittnerem se jmenuje Když máš ji rád vážně a jde o coververzi písně Bryana Adamse. Druhý duet s Petrem Kolářem (48), pojmenovaný To jenom láska zastaví čas, je původní rocková balada, která vznikla speciálně pro tento projekt v produkci Miloše Dodo Doležala.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

8. 10. 2015 15:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.