(Zdroj: Archiv filmu Když draka bolí hlava ) 9x FOTO

Karel Gott stále boduje! Dostal cenu na filmovém festivalu. A zítra...

Zatím co česká filmová kritika Karla Gotta za roli kováře v pohádce „Když draka bolí hlava“ příliš nepochválila, odborná porota mezinárodního filmového festivalu Kinoduel 2019 v běloruském Minsku byla zcela opačného názoru. Nejen, že pohádkový film postoupil ze stovek uchazečů mezi tři finalisty v hlavní kategorii Nejlepší rodinný film, ale hlavně samotný Karel Gott dostal speciální cenu za Nejlepší mužský herecký výkon.

Pohádka navíc sklidila v Bělorusku velký ohlas u diváků a je jen otázkou času, kdy se po Německu, Slovensku, Polsku, Maďarsku a Litvě představí televizním divákům i v Bělorusku.

Celý tvůrčí tým v čele s dvojicí Petr Šiška a Dušan Rapoš nyní netrpělivě čeká i na zprávu z mezinárodního filmového festivalu Kids Universal film festival v Tureckém Istanbulu, kde je pohádka rovněž v nejužším finálovém výběru a má velkou šanci na úspěch.

Naši televizní diváci se mohou na československou pohádku s Karlem Gottem a mnoha krásnými písničkami podívat už tuto neděli tedy 1.prosince ve 20:15 na TV Prima.

30. 11. 2019 09:00 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.