(Zdroj: Herminapress.cz ) 19x FOTO

Karel Heřmánek ml. na sebe práskl: Je pár nešťastných lásek, kterým jsem zlomil srdce!

O tom, že se u Heřmánků v divadle v těchto dnech pilně zkouší thriller Po konci světa jsme vás již informovali. Dvě ústřední postavy ztvární herci Karel Heřmánek ml. a Sarah Haváčová. Nám se je podařilo zastihnout na natáčení traileru k nové inscenaci, která od května bude k vidění v Divadle Bez zábradlí. Napínavý příběh pojednává o tom, jak těžké je milovat někoho, kdo o tom neví a ještě těžší je milovat někoho, kdo o to nestojí. A setkal se hlavní aktér někdy s posedlostí v lásce v reálu?

“Možná je to paradox, ale většinou jsem o tom, stejně jako je tomu v této hře, nevěděl. Vybavuji si jen pár nešťastných lásek, kterým jsem zlomil srdce. Bylo to ale opravdu nechtěně,” dušuje se Karel a dodává: “Kdo kým je posedlý láskou v tomto případě vám prozrazovat nebudu, přijďte se přesvědčit na vlastní oči do divadla!”

A že to mezi touto hereckou dvojicí funguje nejenom na divadelních prknech, není žádných pochyb! “Se Sarah jsme se delší dobu domlouvali, že spolu něco nazkoušíme a jsem rád, že ta příležitost přišla právě s tímto titulem, který je taková divadelní verze filmu Trainspotting. Zkoušení si užíváme i proto, že se nějakou dobu známe, takže na sebe celkem slyšíme. O textu této hry jsem věděl delší dobu, jen jsem nevěděl, zda to chci dělat v češtině, či v angličtině, tak jsem to pro jistotu nastudoval v obou verzích,“ popisuje Heřmánek mladší přípravy adaptace kusu Dennise Kellyho.

A že to mezi touto hereckou dvojicí funguje nejenom na divadelních prknech, není žádných pochyb!  To ocenil i režisér představení i traileru Tomáš Mašín. „Záměrně pracuji jen s náznakem, psychologií barev, silnou výtvarnou stylizací, která umocňuje výsledný emocionální dopad traileru. Jednotlivé záběry mám předem sepsané a rozmyšlené, včetně střihové skladby, akcentu a dynamiky traileru,“ uvedl Mašín, který si k ruce vzal kameramana Filipa Marka. Hudbu namixoval Ivo Broum.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz  

15. 5. 2019 08:00 Autor: ext
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.