(Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

Karel Heřmánek ml.: Roli vraha Hilsnera beru jako svoji největší příležitost

Rodiče z něj chtěli mít ekonoma, on se ale potatil. Karel Heřmánek ml. jde ve šlépějích svého otce, herce a také principála Divadla Bez zábradlí. Po řadě rolí na domovské scéně teď má novou, která ho, jak tvrdí, chytla.

„Hraji Leopolda Hilsnera v dvoudílném filmu České televize Zločin v Polné, který bude uveden na obrazovky v letošním roce. Je to velice zajímavá a hodně barevná postava člověka, o kterém se moc neví, ale určitě patří mezi ty, kteří by neměli být zapomenuti. Hodně jsem se o Hilsnerovi dočetl a také při natáčení dozvěděl. Tahle role je zatím mou největší hereckou příležitostí a velice si jí vážím, a ta práce na filmu byla pro mne zážitkem,“ řekl Karel Heřmánek ml. na tiskové konferenci k novým projektům ČT.  

Do vysílání se chystá i osmidílný cyklus k „padesátinám“ jednoho z nejvýznamnějších a nejpopulárnějších divadel – pražské Ypsilonce. „50 let je strašně dlouhá doba, mě to v mých letech ale tak nepřipadá. Přežilo řadu peripetií a často bylo takovým mostem přes rozbouřené vody. Díky za tenhle cyklus,“ uvedla herečka zmíněného souboru Jana Synková.

Česká televize ovšem nepřipravuje do vysílání jen tyto projekty. Celkem jich má v plánu uvést osmnáct, mj. historický exkurz do doby Karla IV. s Kryštofem Hádkem v hlavní roli, netradiční pohled na herecké hvězdy první poloviny 20. století nazvaný Bohéma, nechybí kriminálka Rapl, komediální seriál Trapný padesátky, druhá řada soutěže Nejchytřejší Čech, kterou bude provázet Roman Šmucler s Jiřím Havelkou, řadu dokumentů atd. atd.

18. 3. 2015 10:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.