Karel Heřmánek ml. zahrál ve filmu Zločin v Polné postavu Leopolda Hilsnera. Na premiéru filmu se přišli podívat rodiče Karel Heřmánek st. a Hana Heřmánková. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Karel Heřmánek ml. v roli údajného vraha. Leopold Hilsner ožil ve filmu Zločin v Polné

Na svého syna Karla Heřmánka ml. se přišli podívat rodiče Karel a Hana Heřmánkovi a mohli být pyšní. V kině Aero proběhla slavnostní premiéra dvoudílného filmu Zločin v Polné režiséra Viktora Polesného, kde Karel hraje postavu Leopolda Hilsnera.

„Hraji Leopolda Hilsnera v dvoudílném filmu České televize Zločin v Polné. Je to velice zajímavá a hodně barevná postava člověka, o kterém se moc neví, ale určitě patří mezi ty, kteří by neměli být zapomenuti. Hodně jsem se o Hilsnerovi dočetl a také při natáčení dozvěděl. Tahle role je zatím mou největší hereckou příležitostí a velice si jí vážím, a ta práce na filmu byla pro mne zážitkem,“ řekl Karel Heřmánek ml. o své roli.

A jaký je děj?

V roce 1899, na Bílou sobotu, byla na cestě mezi obcemi Věžničkou a městečkem Polnou (na rozhraní Čech a Moravy) nalezena mrtvá dívka. Švadleně Anežce Hrůzové bylo pouhých devatenáct let. Při bližším ohledání byla na jejím hrdle objevena velká řezná rána a příčina smrti byla, po vyloučení sexuálního násilí, stanovena jako vykrvácení. Místním lékařům se zdálo, že krve není na místě činu dost, což jednak nemusela být pravda, jednak to mohlo znamenat, že mohla být zabita jinde a na místo teprve později přenesena. Ale protože byl čas Velikonoc, ožila pověra o panenské krvi v židovských macesech. Zfušované vyšetřování a několik provokativních, i když úplně nevinných žertíků nakonec ukázaly na Leopolda Hilsnera. Od té chvíle měla Polná, spolu se svým okolím a později i velkou částí veřejnosti, svého vraha, kterému hrozila smrt provazem. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

20. 1. 2016 11:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.