(Zdroj: Herminapress.cz ) 17x FOTO

Karel Heřmánek touží být uznávaným fotografem! S mobilem se ale světovosti nedopracuje

Jižní Čechy má, nebo vlastně mají Heřmánkovic rodina v oblibě. Když si chtějí odpočinout od pracovních povinností mají jasno, který kraj jim to umožní. A když jde o to, vrátit se do míst, kde je jim příjemně a přitom jsou v Praze, neváhají. Stejně jako při křtu kalendářů uznávaného fotografa této části Čech a hlavního města, Ivana Krále, jimž byli kmotry.

„Je paráda, když se někdo dívá na přírodu a Prahu jiným zorným úhlem, než běžný návštěvník. Já jsem nafotil stovky fotografií mobilem, ale to, co vidím tady je o něčem jiném. Fotky se mění v obrazy a najednou vidíte, že to, co je kolem nás stojí za to, na pár chvil se zastavit a pokochat se krásou kolem nás. Fotil jsem svoje zážitky a to, co se mi líbilo, mobilem, teď jsem poznal, že se dají z fotek udělat i obrázky, takže si koupím pořádný aparát a půjdu do učení,“ nechal se slyšet oblíbený herec a principál divadla Bez zábradlí Karel Heřmánek.

Kmotrem se s manželkou a malířem Josefem Velčovským stal nejen proto, že jih Čech mají rádi, ale i proto, že by chtěl, jak prozradil, zvládnout fotografické techniky a kromě herectví a šéfování divadla by rád mačkal spoušť na foťáku z rozmyslem.

„Mohli jsme se zúčastnit téhle akce, bohužel, jen na chvilku. Večer hraji, ovšem nechtěl jsem si nechat ujít možnost popovídat si s profesionálním fotografem a poznat techniky, které nejsou běžné. S mobilem se světovosti nedopracuji, ale kdoví, možná po teoretickém výkladu odborníka bych mohl být i zručným fotografem,“ nechal se slyšet Karel Heřmánek.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

14. 11. 2016 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.