Karel Roden se zhostí hlavní role ve snímku Křižáček. (Zdroj: Mimesis Film ) 2x FOTO

Karel Roden točí v Itálii, herec zazáří v hlavní roli historického filmu Křižáček

V Itálii začal Karel Roden (53) točit pod vedením režiséra Václava Kadrnky historický film Křižáček, inspirovaný básní Jaroslava Vrchlického. Jde o středověkou road movie, záznam vnitřního boje otce, který se vyrovnává se zmizením syna. Příběh se odehrává počátkem 13. století a jako pozadí využívá mýtus o dětské křížové výpravě.

„Náš film nemá být svědectvím o středověké době, ale pouze využívá její kulisy. Přestože Vrchlického báseň v sobě nese prvky romantismu, její vyústění a osudy hrdinů se romantismu vymykají. Rádi bychom vytvořili jednolitou krajinu, nesoucí v sobě především vnitřní stav postav. Krajinu, ve které se vysněné a prožívané, imaginární a hmotné, magické a fotogenické spojují v ideální celek,“ uvedl k projektu Kadrnka.

Na Křižáčkovi spolupracuje s kameramanem Janem Basetem Střítežským, s nímž vytvořil většinu svých oceňovaných krátkých filmů. Snímek v těchto týdnech vzniká v italských regionech Apulie a Kalábrie, natáčení skončí v polovině listopadu na Sardinii. Do kin se Křižáček, v koprodukci České televize, vypraví na podzim roku 2016.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

6. 11. 2015 15:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.