(Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Karel Šíp: Chce hrát Romea. Splní se mu sen?

K chystanému světovému muzikálu Romeo a Julie skladatele Gérarda Presgurvice byl vytvořen a nyní i pokřtěn videoklip s písní Králové světa. Ten se špičkovými českými interprety a herci připravuje na premiéru 25. a 26. září režisér a choreograf Libor Vaculík. Kmotrem videoklipu k příběhu věčné lásky byl spolu s několika aktéry díla bavič, textař, moderátor a scénárista Karel Šíp.

Šíp nezůstal nic dlužen své pověsti pohotového baviče a při křtu přítomné srdečně rozesmál.

„Berte mě trochu shovívavě. Přeci jen jsem před pár dny oslavil sedmdesátku, což je už velice pokročilý věk a pozoruji na sobě, že s sebou přinesl příznaky stáří. Jednak ta paměť není stoprocentní a pak, a to hlavně, na sobě pociťuji zvýšenou plačtivost. Kdybyste mi teď pustili nějakou truchlivou skladbu, hned bych měl slzy v očích. A ta paměť? No, příklad z dneška. Jel jsem na křest videoklipu do karlínského Fóra, kde se bude Romeo a Julie hrát, a až tam jsem zjistil, že pozvání bylo sem do Imperialu. No, stane se,“ s úsměvem a v dobrém rozmaru vysvětlil Šíp.

Pak se ujal své role a videoklip slavnostně vyslal do světa.

Jak přiznal, i on mohl být před několika měsíci účinkujícím v muzikálu. „Někdo mi zavolal, zda si nechci zahrát v Přízraku Londýna. Proč ne, řekl jsem si, ale když mi hlas sdělil, že jde o roli nějakého dědka, prásknul jsem telefonem. Tak to teda ne. Jo, to do tohohle nového muzikálu bych šel, ovšem museli by to být Romeo a Julie po padesáti letech. Té nabídce bych asi neodolal,“ s humorem sobě vlastním uvedl Šíp.

Jinak se prý na premiéru podívat půjde. „Nechodím na každý muzikál, protože bych nedělal nic jiného, je jich tolik, že se to nedá stíhat. Ale ve Fóru Karlín jsem už dneska byl, tak vím, kam se mám v září dostavit. Jen mi připomeňte datum premiéry, abych si to pro jistotu napsal do kalendáře,“ dodal Karel Šíp a usrknul ze sklenky šampaňského. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

11. 6. 2015 09:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.