(Zdroj: Herminapress.cz ) 10x FOTO

Karel Šíp si po velkém narozeninovém mejdanu vyrazil zaběhat! Co na něj práskl Uhlíř?

Karel Šíp ještě v sobotu večer bujaře oslavoval své sedmdesáté narozeniny a hned druhý den odpoledne už byl ve sportovním v parku na Letné! Na svůj věk je tedy moderátor ve výborné kondici. Na šestnáctý ročník Běhu pro Paraple samozřejmě nezapomněl přijít ve sportovním úboru a únava na něm nebyla znát.

„Uvidíme, jestli jsem dneska v té správné formě. Já se nejdřív půjdu rozcvičit mezi stromy, tam zjistím, jestli to dneska půjde, a potom si to možná zaběhnu také,“ nechal se Šíp slyšet, zatímco výstřelem startoval závody pro děti a jejich rodiče. Že moderátor je sportovec potvrzuje i jeho dlouholetý kolega Jaroslav Uhlíř. Každoroční Běh pro Paraple totiž se Šípem i Svěrákem kdysi zaběhli společně.

„Běžel jsem tenhle běh dvakrát a pokaždé jsem prohrál. Jednou se Zdeňkem Svěrákem a měl jsem naivní představu, že jsme tandem a všechno děláme spolu. V tom běhu jsem ale pochopil, že Zdeněk je soutěživej, takže mě předběhnul. I když jsme si jasně řekli, že na sebe počkáme! No a potom jsem běžel s Karlem Šípem a to dopadlo úplně stejně,“ postěžoval si na své vykutálené kamarády Jaroslav Uhlíř. Běh prý zkrátka není jeho silná stránka. „Léta jsem byl klikař, dělal jsem třeba tři sta kliků. Ale přišlo holt stáří, takže kliky už mám zakázaný,“ krčil rameny Uhlíř.

Letos by možná předběhl minimálně kolegu Svěráka. Ten byl totiž zdravotně indisponován. „Natáčel jsem Hodinu zpěvu a bylo tam chvíli teplo, chvíli zima. Přišel jsem tam o hlas! Chtěl jsem pronést velice vtipný projev, takhle se musím omezit jen na to, že budu na startovní čáře střílet do vzduchu. Abych neztratil i sluch, mám tady hodně kamarádů, kteří mě vystřídají,“ vyprávěl potichu a chraplavě Svěrák. A na startu ho ochotně střídali Markéta Augustová, Karel Šíp nebo Miroslav Táborský.

Ten se chystal symbolickou trasu dlouhou sto metrů pokořit. „Běhám, když mi to čas a zdraví dovolí. Dneska také poběžím, jen čekám na svého sparing partnera, na manželku,“ usmíval se Táborský. 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

2. 6. 2015 11:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.