(Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Karel Voříšek - na kolenou prosil o práci.

Karel Voříšek si na stará kolena jistí práci. A to přímo před obecenstvem při křestu knihy Koukejte do výstřihů spisovatelky Zdeňky Ortové v knihkupectví NeoLuxor na Václavském náměstí.

Doba je zlá a nikde není jistota, že zítra bude mít člověk na chleba. Karel Voříšek je však prozíravý muž a jistí se na všech stranách. Jakmile zjistil, že při křtu knihy Koukejte do výstřihů  je přítomna nejmladší dědička  firmy vydavatele  Šulc a Švarc,  neváhal a  vetřel se  do přízně. „ Nic sice neřekla, ale v očích jsem viděl příslib,“ glosoval svůj pokus Karel.

Při debatě, jestli koukat do očí nebo do výstřihů se kmotr Ivo Šmoldas  zasnil: „Kdysi si dámy schovávaly do výstřihu i peníze. Člověk měl pak dvojí potěšení z toho,  co  nahmatal.“

 

Karla Voříška nachytali na švestkách ještě jednou. Milovníci knih mu připomněli, že každý už mluvil, jen autorka stále jen mlčí. Obratně se z toho vykroutil: „ To nejlepší jsem si nechal na konec, ale přiznám se. Při tak zajímavé debatě o dámských dekoltech jsem na ni zapomněl.“ A rychle předal mikrofon  autorce, která odstartovala křest knihy.

18. 3. 2015 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.