(Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

Karel Voříšek předčil velkým úspěchem Olgu Lounovou: Vydává motivační knihu o tom, jak být přesvědčivý!

Moderátor Karel Voříšek patří k nejpopulárnějším moderátorům v republice a není proto překvapení, že se rozhodl o klíč ke svému úspěchu podělit. Ve spolupráci s psycholožkou Jitkou Vysekalovou tak vydává motivační knihu Jak být přesvědčivý a neztratit se v davu.

„Řekl jsem si, že když tuhle profesi dělám už šestnáct let, bylo by dobré to něčím zúročit. Další věc je, že už pár let dělám také jakési kurzy nebo přednášky na téma Dokonalá rétorika, přesvědčivé vystupování. Takže tyto poznatky a to, na co se mě tam lidi ptají, jsem se snažil dát do této knížky také,“ vysvětloval Voříšek na křtu knihy v knihkupectví Luxor. „Je tam hodně testů, aby člověk poznal sám sebe, ale také hodně praktických rad a návodů. Ono to není o tom něco se naučit a bezduše to papouškovat. Jde o to pochopit sám sebe, protože pak můžu být silný vůči okolí,“ říká Voříšek a naráží tak na těžké období, kterým si v nedávné době prošel. Také tyto zkušenosti jej posílily a motivovaly k další práci. „Pochopit sám sebe, odpustit si a pak jednat, to je to nejtěžší,“ dodává Voříšek.

A na svůj křest přizval lidi, kteří mu v nelehkém období byli oporou. Nemohly chybět důležité ženy, jako je Voříškova současná moderátorská parťačka Klára Doležalová, Liběna Rochová, Kamila Moučková nebo jeho šéfka z TV Prima, Jitka Obzinová. „Jitka mi v životě pomohla, hlavně v oné nelehké situaci, kdy jsem hledal životní cestu kudy dál. Když jsem se vydal na cestu smívání ze sebe té špíny, kterou se někdo na mě snažil hodit. Tahle žena mi pomohla a věřila. Vážil jsem si jí už dávno předtím a vážím si jí dál,“ pronesl v Luxoru k Obzinové Voříšek slova chvály. Ta mu je oplatila. „Vždycky mě u takovýchto knížek zajímá autor, protože těch je hodně a mnohdy jsou to podvodníci. To Karel není,“ míní Obzinová.

„Karel je velmi pokorný člověk, který si váží všeho, co mu život přinesl a pokoru dává dál. Zároveň je ale natolik vzpupný, aby se mu nic zlého v životě nestalo,“ dodává na Voříškovu adresu. Kamila Moučková se k Voříškově tolik omílané aféře, kdy opouštěl televizi Nova, nemohla nevyjádřit. „Když to provedli mě v osmašedesátým, tak jsem věděla, za co to mám. Ale proč to proboha provedli Karlovi?“

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

12. 5. 2015 15:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.