Richard Gere převzal na karlovarském festivalu Křišťálový glóbus. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Karlovarský festival byl slavnostně zahájen: Gere převzal Křišťálový glóbus!

Americký herec Richard Gere (65) a prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Jiří Bartoška (68) oficiálně zahájili v hotelu Thermal jubilejní 50. ročník tohoto filmového svátku.

„Dobrý večer dámy a pánové, dobrý večer vzácní hosté, padesát let v lidském životě je relativně krátká doba, ale padesát let kulturní události je doba dlouhá. Před 22 lety jsme převzali štafetový kolík. Nevíme, jak poběžíme dlouho, ale běžíme, baví nás to a naplňuje,“ řekl v úvodu Bartoška.

Poté uvedl Richarda Gera a předal mu Křišťálový glóbus za mimořádný přínos světové kinematografii. „Je to neuvěřitelný pocit a neberu to na lehkou váhu, nikdy si na to nezvyknu, neberu to jako samozřejmost, vždy jsem nervózní a nevím, jaké emoce budu prožívat,“ svěřil se herec.

Při přebírání glóbu Gere připomněl blížící se osmdesáté narozeniny tibetského duchovního vůdce dalajlamy a vzpomněl na Václava Havla, který byl dalajlamovým přítelem.

Na pódium byla přizvána hercova filmová dcera ze snímku Time Out Of Mind, který se v sále právě promítá, americká herečka Jena Malone (30) známá ze ságy Hunger Games. Následoval ji režisér zmíněného filmu Oren Moverman (48).

Hvězdou nové festivalové znělky, jež byla rovněž představena, je herec Mel Gibson, loňský host. Ten v ní nachytá zloděje ve svém domě a zabrání jim ukrást Křišťálový glóbus z Karlových Varů.

Slavnostní večer moderoval Marek Eben.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

3. 7. 2015 20:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.