Manželka Zdeňka Srstky se dala na malování. (Zdroj: Herminapress.cz ) 3x FOTO

Kaskadér Srstka radí manželce, jak malovat! Tipnete si, co měl ve škole z kreslení?

Herec, kaskadér a moderátor Zdeněk Srstka (80) nemohl chybět na vernisáži výstavy obrazů své manželky Aleny v Galerii Portheimka. Přišel nejen jako její opora, ale se zpožděním zde decentně oslavil i své nedávné osmdesátiny. Drsňák z mnoha filmových a televizních rolí se představil i coby téměř romantická duše.

„Víte, mně se obrazy mojí manželky moc líbí. Sleduji ji při práci a jsem i prvním rádcem, ovšem moc jí do toho nekecám. Ve škole jsem měl z kreslení čtyřky, takže si dokážete představit, jaký jsem odborník na malování. Ale musím se pochlubit, mou školní doménou bylo rýsování, které vždy učitelé ohodnotili jedničkou. Takže malovat už nikdy nebudu, jen kdyby chtěl někdo uspořádat moji výstavu krychlí, kvádrů nebo obdélníků, tak do toho bych šel,“ s úsměvem vysvětlil Srstka. 

Manželka Alena prozradila, že začala malovat až v trošku pozdějším věku. „Kreslení byla od malička moje láska, ale naplno jsem se jí začala věnovat teprve před pár lety. Navštěvovala jsem kurzy a dvakrát absolvovala stáž u Jana Pištěka. Oba s manželem milujeme přírodu, a proto i většina obrazů jsou přírodní scenérie,“ nechala se slyšet Alena Srstková.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

19. 11. 2015 08:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.