You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) VIDEO

Katarzia v novém klipu ukazuje hodinový hotel jako dreamostroj. Co to je?

Oprýskaný karavan na předměstí, který slouží jako hodinový hotel a podivným klientům nabízí bizarní světelný plyn lásky. To jsou temné kulisy nového klipu jedné z nejvýraznějších současných slovenských písničkářek Katarzii.

Katarzia písničku původně napsala už v roce 2014.

„Text je o dnešních nestálých vztazích. Role muže a ženy se posunuly a jsou jiné než kdysi. Ženská emancipace, touha po svobodě, sobeckost nebo věčné hledání identity přináší nejistotu do pevnosti vztahu. Představy z minulosti o věčné lásce bez bolesti a rozchodů získávají trhliny,“ vyjmenovává zpěvačka. Bolest, kterou cítila, přetavila do idey hodinového hotelu, metafory na nevyléčitelné rány a touhy po nových partnerech, které jsou jako oblečení. Když nás omrzí, vyhodíme je a koupíme si nové.

„Hodinový hotel v nás zůstává jako memento povrchnosti a neschopnosti verbální komunikace, kterou si marně snažíme nahradit rychlým a prchavým tělesným kontaktem,“ dodává.

Video ke skladbě Hodinový hotel z aktuálního skvěle přijatého alba Agnostika natočil režisér Tomáš Bláha.  

„Právě zobrazení onoho hodinového hotelu jsme řešili nejdéle,“ popisuje režisér Tomáš Bláha. „Nechtěli jsme, aby působil prvoplánově. Nakonec kameraman Tomáš Kotas přišel s myšlenkou ,dreamostroje‘ a nám to tak zapadlo do konceptu, kde lidé pocity štěstí inhaluji, aniž by je reálně prožívali. Dreamostroj nakonec vyrobil Tomáš Bukáček a my si na začátku řekli, že to chceme točit jako R‘n‘B klip. Což vytváří záměrný kontrast,“ doplňuje Bláha.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

2. 12. 2016 15:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.