(Zdroj: Herminapress.cz) 5x FOTO

Kateřina Kornová: Jako holka jsem si hrála s klukama na doktorku, teď fandím sestřičkám

Pomalu ale jistě se blíží finále už devátého ročníku soutěže Batist Nej sestřička, jejímž cílem je vybrat nejlepší zdravotní sestru z odborného i lidského pohledu. Letos se do ní přihlásilo 541 zdravotních sester z českých zdravotnických a sociálních zařízení, z nichž vzešla dvanáctka těch nej, nej, které se představí 7. října v Náchodě při vyvrcholení celé akce.

„Jako holka jsem si hrála s klukama na doktorku, teď fandím sestřičkám. Letos pojedu na finále do Náchoda jako členka poroty potřetí a moc se těším. Být sestřičkou není jen náročná a zodpovědná práce, ale tak trochu i poslání. Nemají to určitě ty dámy jednoduché a proto je dobře, že se o nich hovoří. Patří jim poděkování nás, kteří je někdy potřebujeme,“ nechala se slyšet na setkání s finalistkami soutěže v hotelu Adler Kateřina Kornová.

Podobně se na adresu sestřiček vyjadřovali i další hosté akce, třeba Uršula, Kluková, Míša Gemrotová, Pavel Trávníček, Andrea Bezděková, Hana Křížková či Eva Hrušková. Do poroty Batist Nej sestřičky se chystá i kolega Kornové, Mirek Šimůnek, který má nejen k sestřičkám, ale i všem, kdo pečují o zdraví, vřelý vztah.

„No, já jsem si jako kluk nehrával na sestřičku, ale na zdravotního bratra. Ti přeci také jsou důležití. To bylo dávno, teď už jsem spíše občasný pacient, a tak dobře vím, že nelehká práce těchhle žen, které ji denně vykonávají, si uznání a náš dík zaslouží. Musejí zvládnout řadu odborných činností a hlavně mít v sobě i pořádnou porci člověčiny. A to také není jednoduché, protože někdy my pacienti, když nám je ouvej, nebýváme zrovna příjemní a usměvaví,“ uvedl Šimůnek a za pomoci Evy Perkausové a Aničky Slováčkové si vyzkoušel i „sestřičkovské“ oblečení. Dlužno dodat, že mu slušelo a zdravotní bratr byl jak ze žurnálu.

16. 6. 2017 11:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín