(Zdroj: Herminapress.cz ) 22x FOTO

Kavárna Potmě - Batulková ve tmě osahávala svaly Ondřeje Vetchého

Jubilejní desátou Kavárnu Potmě na Ovocném trhu slavnostně otevřeli Dana Batulková, Ondřej Vetchý, David Novotný a Roman Paulus. Batulková měla před vstupem do kavárny obavy, jak se bude ve tmě orientovat, nakonec si ale odnášela nevšední zážitky.

„Jak člověk ve tmě přechází na jiné vjemy, tak já přešla na hmat. Sáhla jsem vedle sebe a myslela jsem si, že je to nějaký kámen, ale on to byl bicák Ondry Vetchého. Když ho takhle vidím normálně na světle, tak tam skoro nic nemá, ale tím hmatem jsem ucítila něco neuvěřitelného,“ šokovala všechny přítomné herečka.

Batulková už s organizací Světluška zkušenost má, vybírala peníze do kasičky poblíž metra Anděl a pochválila se, že měla nejlepší výsledky. S nevidomými se setkává také díky představení Molly Sweeney, které hraje v divadle Rokoko.

„Hraju slepou ženu. V rámci příprav jsme měli setkání s nevidomými a mám také poradkyni. Není to totiž vůbec jednoduché zahrát, musíte se oprostit od těch přirozených reakcí, které běžně máme, když mezi sebou komunikujeme. Na poslední představení teď přijeli, měli jsme besedu a jsou to moc zajímaví lidé,“ svěřila se Batulková, kterou nově můžeme vidět v Ordinaci.

Ondřej Vetchý se zúčastnil také Běhu pro Světlušku, běžela ale jen jeho žena.

„Strašně ji to nadchlo,“ prozradil Vetchý. Pobyt v kavárně mu prý kazilo setkání s Davidem Novotným.

„Daj jsem si vodu a kávu a rozeznal jsem ve tmě, bohužel, Davida Novotného, který seděl vedle nás,“ říká Vetchý.

Novotný, který na akci ukázal také syna Pepíka, spícího v kočárku, se v kavárně dožadoval speciální černobílé zmrzliny.

„Tvrdě jsem ji vžadoval, bohužel ji ještě neměli na skladě. Dal jsem si kávu a hruškový džus, abych v té tmě poznal, jaký je mezi nimi rozdíl,“ směje se David.

Michellinský kuchař Roman Paulus potmě také bystřil smysly a nezapomněl nad celou myšlenkou přemýšlet v rámci vlastního oboru.

„Vařit potmě by se určitě nedalo, ale dalo by se konzumovat. Celou dobu jsem nad tím přemýšlel, jak zajímavé by to bylo pro naše hosty. Když se jeden smysl potlačí, tak se zvýrazní ty ostatní,“ uvažuje Roman.

„Líbilo se mi také, jak jinak člověk vnímá odstíny hlasu a dává daleko větší pozor než normálně,“ dodává Paulus.

19. 6. 2014 01:42 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.