(Zdroj: Herminapress.cz ) 15x FOTO

Kde uvidíme Klepla a Krause rozdávat rozumy a kout pikle?

A je to tu. Malí a velcí diváci se mohou těšit, že se ne na stříbrné plátno, ale na prkna, co znamenají svět, konkrétně do divadla Studio Dva, vrátí velice oblíbená hudební pohádka Šíleně smutná princezna.

Hlavní představitelé divadelní adaptace si včera poprvé vyzkoušeli kostýmy, v nichž se 25. listopadu představí v premiéře. A to, co si oblékali se určitě bude líbit. Kostýmní výtvarnice Simona Rybáková připravila pro účinkující pětadvacet převleků zdánlivě jednoduchých střihů a tvarů, přesto velice zajímavých. Skvěle padnou třeba oběma rádcům, které budou hrát Bob Klepl a Jan Kraus, kteří se v nich na zkoušce viditelně cítili velice dobře.

„Po Praze bych v tom nešel, ale na scéně se budu vyjímat. Já v soukromí rádce nejsem, také bych neměl komu co radit, jedině své kočce, nebo přítelkyni, ale ta za mnou přijede až za týden a radit si nenechá. Ovšem v Šíleně smutné princezně si to vynahradím jedna radost,“ uvedl Klepl.

Jak prozradil, samozřejmě filmovou verzi díla kdysi dávno viděl, když později šla v televizi tak jí nesledoval a ani když dostal roli rádce, tak by prý neměl zájem ji shlédnout.

„Víte, já si vzdáleně pamatuji pana Kemra v téhle roli, ale ten je tak specifický, že kdybych ho napodoboval, tak by to byla jen imitace. A to teda ode mě nečekejte. Nechci být žádná imitace, hrát budu po svém. A samozřejmě hlavně podle pana režiséra,“ důrazně vysvětlil Bob Klepl.

Kromě rádců a zmíněné mladé dámy se v roli prince představí Jan Cina, chůvy si zahrají Daniela Kolářová a Anna Šišková, Ladislav Frej a Oldřich Mejzlík budou králové, Roman Štabrňák dostal roli Kokošky, kat je Jiří Ployhar atd. atd. Režisérem představení je Šimon Caban, hudební nastudování má na starosti Kryštof Marek.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

10. 11. 2016 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.