(Zdroj: Prima Cool ) 9x FOTO

Kdo dabuje Lízu Simpsonovou po zesnulé Heleně Štáchové? I další postavičky měnily dabéry!

V sobotu 1. dubna slaví stanice Prima COOL již osmé narozeniny. Dárky ale dostanou diváci!

Všichni milovníci bláznivé rodinky ze Springfieldu se mohou těšit na další Žlutý maraton, který odstartují v obvyklém čase 17.55 čtyři reprízy předchozích řad a ve 20.00 přijde na řadu šest premiérových dílů 28. řady Simpsonových.

Postavička Lízy Simpsonové se divákům poprvé představí s novým hlasem. Lízu, kterou 25 let dabovala  nedávno zesnulá Helena Štáchová, namluvila Ivanka Korolová. Tato talentovaná dabérka, která namluvila mimo jiné Alici Cullenovou ve filmové Twilight sáze, roli získala právě na doporučení Heleny Štáchové.

Není to zdaleka první přeobsazení dabingové role ve Springfieldu. Od 13. řady nahradil ze zdravotních důvodů Vlastimil Zavřel v roli nepříliš povedeného otce Homera Vlastimila Bedrnu. Po zesnulém Bedřichu Šetenovi, který celých 25 sérií daboval křehkého prevíta Burnse, se po pečlivém vybírání tohoto postu ujal herec a dabér Jan Vlasák. Stejný osud potkal i postavičku zpravodaje Kenta Brockmana, kterého od 27. řady namlouvá Jaromír Meduna po zemřelém Vladimíru Fišerovi.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

31. 3. 2017 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.