(Zdroj: Herminapress.cz ) 21x FOTO VIDEO

Kdo letos zaváhal, šanci má příští rok! Úspěšný muzikál Noc na Karlštejně zase na Karlštejně

Dobrá novina všem, kdo nestihli letos shlédnout jeden z nejoblíbenějších českých muzikálů o císaři Karlu IV. a jeho hradě Karlštejně, na němž podle údajného zákazu nesměly pobývat ženy. Dílo s písněmi Karla Svobody se vrátí tam, kde slavilo obrovský úspěch – na Purkrabský dvůr Karlštejna.

„Nová inscenace Noci na Karlštejně, kterou jsme letos uvedli k sedmistému výročí narození Karla IV. sklidila skutečně mimořádný zájem, takže jsme uprosili pana kastelána, aby nás na hrad pustil ještě jednou. My jsme byli první profesionální soubor po pětačtyřiceti letech, který tam mohl hrát. Dobrá věc se podařila. Pan kastelán byl totiž také s touto inscenací nadmíru spokojen, že souhlasil, abychom v příštím roce na Karlštejně uskutečnili 13 představení,“ prozradil producent muzikálu Janis Sidovský.

To ovšem není jediná zpráva, která příznivce této podívané nadchne. „ Je to tak. Je pravděpodobné, protože mají zájem i jiné hrady a zámky v České republice, že by mohlo představení Noci na Karlštejně proběhnout i na jiných historických místech. Už teď jsme blízko dohodě třeba se zámkem Sychrov. Zajistil jsem si práva na tenhle muzikál na tři roky, takže máme široké možnosti, kde bychom mohli hrát,“ doplnil producent.

První představení je na programu 30. června a pak se bude hrát o víkendech až do 12. srpna s tím, že poslední karlštejnské představení bude benefiční. Chystají se pro příští rok nějaké změny v souboru? 

„Není důvod. Obsazení zůstane úplně stejné, protože si protagonisty diváci zamilovali, takže se na scéně objeví Hana Holišová, Daniel Bambas, Regina Rázlová, Honza Kříž, Ivana Korolová, Pavel Vítek, Miroslav Mejzlík, Václav Knop, který dílo i režíroval a řada dalších známých umělců. Zájem projevil i kůň, nebo spíše kobylka Bára, která v představení jezdí, takže se nemůžeme dočkat, až bude léto a Karlštejn opět ožije parádním představením. Kdo má zájem zajistit si s předstihem vstupenky, má šanci. Jejich prodej začne 9. listopadu."

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

3. 11. 2016 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.