Aleš Bilík a Vladimír Polívka jsou ústřední dvojicí v pohádce Řachanda. (Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Kdo se vyklube ze svou zlodějíčků Bilíka a Polívky? To zjistíte v kině!

Ve čtvrtek 25. února přijde do kin nový film režisérky Marty Ferencové Řachanda. Pohádkový příběh s namyšlenou princeznou Denisou Phauserovou, dvěma zlodějíčky Vladimírem Polívkou (26) a Alešem Bilíkem (26) a typickým královstvím s králem Janem Hrušínským (60). Nechybí ani kouzelný les, ve kterém žije spousta nadpřirozených bytostí v čele s Paní lesa Vilmou Cibulkovou (52).

Natáčelo se v letních vedrech a Vladimír Polívka na předpremiérové tiskovce vzpomínal: „Dva dny jsem strávil v pětadvacetikilovém brnění v pětadvacetistupňovém vedru. V sedm ráno jsem ho na sebe navlékl a svlékl ve čtyři odpoledne a hned mě vezli na představení do Národního divadla, kde jsem byl dvě a půl hodiny. Docela krušné dny. Jak v mikrovlnce. Nikdy v životě jsem se tak nepotil,“ popisoval Vladimír Polívka perné chvilky.

Na maskách pro lesní obyvatele spolupracoval umělecký maskér Josef Rarach a jsou srovnatelné s maskami pro zahraniční produkce.

„Nejvíce práce nám dalo namaskovat dryády. Ne proto, že by maska byla nějak složitá, ale proto, že mají nejvíc obnažená těla,“ usmíval se Josef Rarach, který sám si zahrál v masce hejkala. 

Natáčení pohádky probíhalo v zámeckém rezortu Dětenice, na hradě Kost a v okolních lesích. A v pohádce dále hrají Oldřich Kaiser, Petr Čtvrtníček, Boleslav Polívka, Jaromír Nosek, David Novotný, Šárka Vaculíková a další.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

23. 2. 2016 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.