Andrea Kerestešová zavítala na akci sdružení Bílá vrána. (Zdroj: Herminapress.cz ) 2x FOTO

Kerestešová: Kdybychom byli všichni zdraví a dokonalí, asi bychom se navzájem zničili

Herečky Dana Morávková (44) a Andrea Kerestešová (31) přijaly pozvání od sdružení Pohoda, aby se coby patronky akce zúčastnily čtení textů, které sepsali lidé s mentálním postižením.

„Nejvíc se mi líbí, že oni vůbec nemají problém tvořit. Častokrát vidí svět jinak než my. Myslím si, že jejich duše není zatížená naší společností,“ míní Kerestešová. Sdružení měla možnost herečka poznat už před rokem, kdy slavnostně otevírala jejich kavárnu Bílá vrána.

„Líbí se mi, že nejsme všichni stejní. Kdybychom byli všichni zdraví a dokonalí, asi bychom se navzájem zničili. Všechno má svůj smysl. Nepřistupuji k nim tak, že jsou nějak postižení. Častokrát jsou více postižení ti zdraví lidé,“ říká Andrea.

"Většinou vám to otevře oči, protože máte možnost setkat se s jinými lidmi než s těmi z módních přehlídek," doplnila kráska.

Dana Morávková z textů, které si pročetla, nakonec vybrala kousek, který jí nejvíce přirostl k srdci. 

„Já budu číst text od mladého muže, který má Downův syndrom. Bylo těžké si vybrat, všechny texty byly krásné. Vybrala jsem si Človíčka, mně přijde ta pohádka strašně hezká. Vypráví to své sestřičce, vypráví jí o lidech, že každý člověk je jiný,“ prozradila Morávková, která si u toho vybavila, jak předčítala svému synovi. 

"Četli jsme samozřejmě pohádky i doma našemu Péťovi, i když on začal relativně brzy číst sám. Ale dokud chtěl, četla jsem mu," dodala herečka.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

26. 10. 2015 09:30 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.