Libor Bouček, Gabriela Bendová (Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

Kluk Puk proháněl Boučka i Leovou. Co na to hokejista Jakub Voráček?

Kluk Puk, symbol Nadace Jakuba Voráčka, se zapojil do cvičebního maratonu MARS 2016. Ve cvičení na podporu lidí s roztroušenou sklerózou se k němu v týmu nadace přidala řada osobností.  

Chybět nemohl moderátor Libor Bouček (35), který nadaci představil médiím v září loňského roku. Liborovi byla při cvičení velkou oporou jeho přítelkyně Gabriela Bendová (24).

„No, štve mě, že cvičím míň, než bych měl. Ale mám doma vybavení a snažím se aspoň jednou týdně něco dělat, tedy snažím se, neříkám, že to vždycky vyjde. Když cvičím s Klukem Pukem tady pro lidi s RS (roztroušenou sklerózou) tak mám hned lepší motivaci. Jestli bude o této nemoci a Kubově nadaci vědět víc lidí díky tomu, že tady nafotí moje nemotorné tělo na nějakém přístroji, tak tím je mise splněna,“ vysvětloval Libor Bouček. To finalistka České Miss Gabriela Bendová je na tom fyzičkou o trochu lépe.

,,V mládí to bylo u mě se cvičením lepší (smích). Tedy na střední škole, to jsem chodila pravidelně na volejbal. Teď je to špatný – pracuju a mám školu, tak se snažím aspoň dvakrát týdně cvičit jógu a nějaký posilování doma. To posilování je pro mě důležitý hlavně pro psychiku, člověk vypne a úplně si odpočine. Stejně tak dnes díky společnému cvičení s dalšími lidmi - skvěle jsem se odreagovala. Spolužačka mé maminky měla roztroušenou sklerózu, tak vím, jak ta situace pro ni byla těžká, nemohla kolikrát ani vstát z postele, když jí bylo zle,“ svěřila se Gábina.

Dalším párem byla moderátorka a miss Monika Leová (24) se svým nastávajícím Martinem Košínem.

„Mám svého trenéra (smích) – ne, vážně, Martin mě přivedl ke cvičení, koupil mi boty, tak teď hodně běhám. Fitko moc nevyhledávám, raději cvičím doma podle programu z internetu a na koleji máme posilovnu za 15 Kč, tam si vždycky s Martinem dáme do těla. Dnešní cvičení je o to lepší, že tu vidím tváře, které jsem dlouho neviděla – když se spojí dobré s užitečným, výsledek nemůže být špatný (smích).“ Martin Košín, snoubenec Moniky Leové doplnil: „Snažíme se cvičit spolu s Mončou, když to nejde, tak cvičím sám. Mám raději cvičení v přírodě s vlastní vahou těla, je mi to bližší, než zvedat železa.“ 

Jakuba Voráčka mrzelo, že v sezóně NHL nemůže podpořit akci v České republice osobně, tak alespoň všem z Philadelphie vzkazuje: „Je strašně důležitý, aby všichni lidi, nejen vrcholoví sportovci, pravidelně cvičili, a zvlášť to platí pro ty s roztroušenou sklerózou. Když to zvládne Kluk Puk, tak můžou cvičit fakt všichni.“ 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

8. 3. 2016 12:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.