(Zdroj: Herminapress.cz) 18x FOTO

Kluková, Křížková, Janků a Hapková chystaly pořádný dlabanec! Čím by naplnily piknikové koše?

Docela živo bylo v prodejně HomeArt v Metropoli Zličín. Sešly se tu známé dámy, které návštěvníkům předvedly, s menším či větším úspěchem, své kuchařské umění. Grilovalo se, soutěžilo v loupání jablek a mrkve a také v plnění piknikových košů.

„Mě vaření hodně baví, ale překvapivě moje výtvory nebaví nikoho jiného. Já jsem se nikdy neučila kuchařskému umu, a když se do něčeho pouštím, tak mým nejlepším kamarádem je internet, z něhož čerpám. Ne, nejsem hvězda kuchyně a za to nejhorší, co se mi kdy povedlo, považuji to, když jsem kdysi, a bylo to vůbec poprvé, chystala štědrovečerní večeři a zapomněla solit. Úplně všecko, takže se jídlo muselo dochucovat na stole a vůbec to nebylo dobré, jedním slovem takové ble… Na druhou stranu, a to se musím pochválit, téměř skvěle dělám polévky, ráda je jím i vyrábím. A zvládnu třeba i koprovku, nebo koláče. Přiznám se ale, že můj kuchařský rejstřík není obšírný, ale když se něco naučím, tak to dělám s chutí a dobře!“ s důrazem uvedla Heidi Janků.

To její pěvecká kolegyně Hanka Křížková je prý „u plotny“ jako doma. Vydala dokonce i svoji kuchařku. „Mojí specialitou a vlajkou lodí v kuchyni jsou marokánky. Ty mi fakt jdou a hned se po nich zapráší. A pak mě baví grilování, naložím si maso do nejrůznějších směsí, pak to hodím na gril a všichni se olizují. Ovšem pozor, ne vždy a ne všechno se mi podařilo. Můj největší kuchařský průs....? No jednou v životě jsem dělala bramborové knedlíky, udělala jsem je přesně podle maminčina receptu, moje sestra je mimochodem vyrábí stejně tak a jsou výstavní, ale já jsem ty svoje v hrnci nenašla. Prostě a jednoduše se rozpustily. A bylo po nich, bohužel,“ svěřila Hanka.

Výbornou kuchařkou bývala, podle svých slov, Uršula Kluková. Dokonce vyráběla krmi pro své kamarády třeba Pavla Bobka. Teď už ale svůj um pověsila na hřebík. „Jsem sama, tak moc nevařím a snažím se moc nejíst. Něco samozřejmě ukuchtím, ale nepřeháním to. Bez jídla nejde žít, tak udělám jen něco pro psa, pro kočku a trochu i pro sebe. Ze mě by obchody s potravinami určitě nezbohatly, ale je to můj styl a mě vyhovuje,“ řekla Uršula Kluková.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

19. 6. 2017 10:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín