You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) VIDEO

Koho a kde Mýval XINDL X? Dozvíte se v jeho novém komiksovém klipu

Ve skvělé formě viděli Xindla X návštěvníci koncertů turné NOVÝ SONGY S KAPELOU & STARÝ FLÁKY S KYTAROU. Jeho zatím největší koncertní šňůra sklidila obrovský úspěch, všechny koncerty kromě jednoho byly vyprodané, některé už měsíc dopředu. Celkem odehrál 11 koncertů, z toho dva na Slovensku. 

Xindlovi X se poslední roky opravdu daří, což dokládá i letošní nominace Akademie populární hudby  na Cenu Anděl v kategorii zpěvák za album Kvadratura záchranného kruhu. 

Z něj pochází také aktuální singl i klip MÝVAL, kde Xindl X s vtipem sobě vlastním vypráví o tom, jakou holku v kterém městě míval a co z toho všechno bylo. Klip je, jak už je u Xindla zvykem, animovaný, tentokrát však v komiksovém stylu.  Stejně jako předchozí mimořádně úspěšné videoklipy (Popelka, V blbým věku, Barbína a Cudzinka v tvojej zemi) jej vytvořil výtvarník Ondřej Pfeiffer.

Proč je zrovna MÝVAL třetím singlem z alba Kvadratura záchranného kruhu vysvětluje Xindl X: „K Mývalovi mám hodně srdeční vztah. Tenhle text jsem na koncertě hrál už před osmi lety na melodii americké lidové písně se stejným tématem. Během let se pak nashromáždilo hodně slok o hodně městech a pak mne jednoho dne napadla i úplně nová melodie. Je to písnička, co mě na koncertech udržuje ve střehu, protože se pokaždé snažím město, kde zrovna hrajeme do ní zakomponovat. A občas se stává, že si to zapomenu připravit dopředu a rým začínám vymýšlet, až během toho, co už Mývala hrajeme. Takže bylo jasné, že z písně musí být singl, aby nám v repertoáru vydržela co nejdéle a já byl tím pádem neustále ve střehu.“

Koncerty Xindla X můžete během letošního roku vidět na vybraných open air akcích. Termíny jsou pravidelně uveřejňovány na webových stránkách. 

Xindla X můžete slyšet pravidelně v jeho sobotním rádiovém pořadu Xindloviny na všech stanicích sítě HIT rádií. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

26. 4. 2017 18:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.