Zdeněk Svěrák pokřtil svou novou knihu Filmové příběhy. (Zdroj: Herminapress.cz ) 3x FOTO

Kolja i učitel Hnízdo znovu ožívají: Zdeněk Svěrák představil svou novou knihu

Vydal už více než dvacet knížek, napsal řadu scénářů, hrál v několika filmech a pochopitelně i ve „svém“ domovském Divadle Járy Cimrmana. Řeč je o Zdeňku Svěrákovi (79), který právě pokřtil knihu Filmové příběhy. V ní jsou čtyři filmové povídky – Kolja, Obecná škola a Vratné lahve a také Po strništi bos, která ještě nebyla zfilmována.

„V té knížce jsou věci, které režíroval můj syn Honza. On také píše i scénář ke zmíněné povídce. Bude-li ale film točit za rok nebo za dva, to bohužel nevím, ale světlo světa by ten snímek měl spatřit. Povídka je vlastně vzpomínkou na mé dětství, kdy jsme se z města přestěhovali do Kopidlna, kde jsem mimochodem čestným občanem, a líčí přerod městského kluka ve venkovana,“ uvedl na křtu Svěrák.

Z čtveřice filmových povídek, které Filmové příběhy obsahují, má spisovatel, scénárista a herec prý nejblíže k Obecné škole.

„Samozřejmě že rád mám všechny, ale tohle dílko je naprosto a zcela autentické. Je to opět kus mého dětství a navíc byl film natočen v místech, která jsem důvěrně a dobře znal a vybavil jsem si, že v některých pasážích filmu to vypadalo skoro přesně jako kdysi u nás doma,“ doplnil Svěrák, který v současné době pracuje na další knížce věnované k „padesátinám“ Divadla Járy Cimrmana.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

15. 10. 2015 14:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.