Igor Chmela si v seriálu Případy 1. oddělení zahraje vyšetřovatele Dušana Vránu. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Komik z Partičky Igor Chmela posílí tým kriminalistů 1. oddělení

Osm nových epizod kriminálního seriálu Případy 1. oddělení je dotočeno a míří do střižny. K hrdinům první řady přibude nový vyšetřovatel Dušan Vrána v podání Igora Chmely (44).

„Dušan přichází na První oddělení jako stážista. Je to takový typ člověka, který by se dal nazvat ‚pan Pravidlo‘. Je v tom až chorobně úzkostlivý a kvůli tomu si u svých kolegů nezíská mnoho respektu,“ říká o své roli herec Igor Chmela.

„Kromě samotných případů se chceme soustředit na samotné policisty a na věci, které jim ztěžují a komplikují práci. Většina případů patří k těm, které byly ve své době mediálně známé,“ sdělil vedoucí projektu Tomáš Feřtek.

Tým kriminalistů se v nových dílech pustí například do vyšetřování případů vraždy v advokátní kanceláři, rasově motivované vraždy na studentských kolejích, smrti mladého prostituta nebo si vyzkouší, jak těžké je usvědčit vraha, když chybí tělo oběti.

„Děláme profesní kriminální seriál a k tomu patří i boj o pozice na oddělení. Korejse se dotklo, že ho chtěl Kozák nahradit. A tak mu to osolí, na to je on machr,“ prozrazuje kreativní producent Michal Reitler.

Ondřej Vetchý (53), který hraje majora Kozáka, dodává: „Je to pořád ten samý chlap s nesmírným zanícením pro práci. Posunul se v tom, že kvůli svému smyslu pro spravedlnost udělal chybu, která se bude moc hodit Korejsovi a za kterou zaplatí.“

Na obrazovce České televize se mají premiérové díly objevit v příštím roce.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

14. 8. 2015 17:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.