Herec Pavel Kříž (Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Komu bude Pavel Kříž skládat básničky tentokrát? Dozvíte se v šestém díle Básníku! Už brzy!

Po dvanáctileté pauze se na plátna kin vrací jedna legenda. 14. dubna bude mít premiéru v pořadí již šestý díl oblíbených „Básníků“, tentokrát pod názvem Jak básníci čekají na zázrak. Kromě tradičních a už ostřílených borců, kteří filmem procházejí od počátku, tedy Pavla Kříže a Davida Matáska, tedy Štěpánka a Kendyho a řady dalších populárních postav, do filmu naskakuje jako novicka třeba Denisa Nesvačilová nebo Linda Rybová.

„Já jsem znala předchozí díly, protože jako malá holka jsem je sledovala a moc se mi líbily. A co u mne rozhodlo, že jsem do tohoto zatím posledního pokračování Básníků šla? Za prvé to byla osobnost režiséra. Dušan Klein je pro mě veličina, pan režisér. Pracovala jsem s ním, když mi bylo šestnáct, dělala jsem s ním vlastně jednu z prvních rolí v televizi, pak jsme se potkali při práci, když mi bylo dvacet a mám k němu od té doby takový sentimentální vztah. Mám ho prostě ráda. A podobné je to s Pavlem Křížem. S ním mám takové desetiletky, točili jsme spolu, když mi bylo dvacet, pak ve třiceti a teď kdy mi bylo čtyřicet. Také s ním mám velice přátelský vztah. No a do třetice jsem kývla i kvůli samotným Básníkům, je to fenomén, prostě skvělá řada příběhů,“ vysvětlila Linda na tiskové konferenci před uvedením zmíněné novinky do kin.

Ač Dušan Klein i autor scénáře Ladislav Pecháček tvrdí, že šestka Básníků je už opravdu poslední, přeci jen si nechávají malinko pootevřená vrátka, co kdyby…Prostě i u nich platí ono známé – Nikdy neříkej nikdy.

„Kdyby opravdu byl ještě jeden díl, požádám oba pány, abych v příběhu přežila, protože, co kdyby pak třeba ještě byla osmička? Ráda bych si i v ní samozřejmě zahrála,“ se smíchem dodala Linda Rybová.

23. 3. 2016 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.