You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Mrkněte se na videoklip Mandrage k songu Siluety. (Zdroj: YouTube/Mandrage ) 3x FOTO VIDEO

Koncert pro Matouše: Mandrage pomohou chlapci s dětskou mozkovou obrnou

Tento čtvrtek 6. srpna 2015 vystoupí v příbramském letním kině skupina Mandrage. Populární hudebníci vystoupí bez nároku na honorář, kompletní výtěžek z koncertu, který pořádá nadace Chci pomoci, věnují nemocnému chlapci z Písku.

Čtrnáctiletý Matouš Grill trpí dětskou mozkovou obrnou. Rehabilitace je nesmírně zdlouhavá a bolestivá a chlapec ji podstupuje každý den. Největší úspěchy zaznamenal s takzvanou Adeli terapií, která se provádí nejblíže v Piešťanech na Slovensku. Její nevýhodou je však cena 3000 EUR bez ubytování a cestovních nákladů.

Vzhledem k tomu, že ji odborníci doporučují opakovat jednou za 3 měsíce a zdravotní pojišťovny ji nehradí, sahají náklady vysoko nad finanční možnosti rodiny. Přitom pouze díky ní se Matouš před třemi lety dokázal sám postavit a napřímit a později pomalu začal zvládat chůzi, a dokonce i sejde schody, což bylo dříve nemyslitelné.

Aby mohl hoch udělat další pokroky, rozhodla se mu pomoci populární kapela Mandrage. Matoušova rodina totiž sehrála v životě skupiny zásadní roli.

„Neznáme mnoho lidí, kteří by tak náročné procedury zvládali. Matouš je ale velký dříč a cvičí, co může. Jsme rádi, že jsme dostali možnost mu pomoci,“ říká František Bořík z Mandrage.

Matoušův otec Michal Grill učil angličtinu na gymnáziu, kde studovali František a Matyáš. Přestože se pak odstěhoval do Písku, v kontaktu s kluky zůstal. Pořádal totiž v nedalekém Velešíně minifestival Houpačka, na kterém Mandrage ještě jako duo Matyáš a Víťa vystupovali. Výtěžek z festivalu putoval na podporu dětí postižených dětskou mozkovou obrnou.

„Po koncertech bývalo zvykem, že nás Michal všechny ubytoval u sebe doma, kde o nás pečoval lépe než pořadatelé těch největších festivalů. Díky tomu jsme měli možnost seznámit se jak s jeho ženou Gábinou, tak i s dětmi. A vězte, že tak skvělých lidí, jakými jsou Grillovi, je na světě jen málo,“ doplňuje bubeník Mandrage Matyáš Vorda.

Vstupenky na koncert Mandrage za 350 korun jsou v předprodeji a za stejnou cenu budou až do vyprodání v pokladně kina v den vystoupení. Děti do 13 let mají v doprovodu rodičů vstup zdarma.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

4. 8. 2015 17:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.